facebook

DPO: wyniki rundy bożonarodzeniowej

Dodano: 29.12.2021

We wtorek, 28 grudnia odbyły się pierwsze w tym sezonie zawody rozgrywane w ramach cyklu Dziecięcego Pucharu Orlicy. Kilkudziesięciu zawodników wystartowało jak zwykle w szczęściu kategoriach wiekowych. Warto podkreślić wyjątkowo dobre warunki, w jakich rozgrywane były zawody.

Warunki podczas rozgrywania bożonarodzeniowej rundy zawodów DPO były na stokach znakomite. Przełożyło się to oczywiście na bardzo wysoki poziom sportowy w poszczególnych biegach, które jednak w większości miały zdecydowanych faworytów.

Przypomnijmy, że Dziecięcy Puchar Orlicy to najstarsze tego typu zawody na Dolnym Śląsku. W tym roku odbywa się już 27. edycja. Dzieci i młodzież ścigają się w pięciu kategoriach – osobno zawodnik zrzeszeni w klubach, osobno amatorzy. Natomiast osoby starsze (od rocznika 2005) mogą brać udział w rywalizacji w kategorii OPEN.

Jak przedstawiają się wyniki po pierwszej rundzie?

Wśród najmłodszych Smerfów, na stokach zameldowało się jedynie dwóch zawodników, a właściwie zawodnik i zawodniczka. Dla nich już sam udział i przejechanie dwóch przejazdów było znakomitym wyczynem – Nela Szkudlarek i Leon Milewski – oboje rocznik 2016. Osiągnięte przez nich czasy są sprawą drugorzędną.

Wśród skrzatów (niezrzeszonych w narciarskich klubach) rywalizacja była już bardziej zacięta, na starcie stanęła też większa liczba zawodniczek i zawodników. Najlepszy czas dwóch przejazdów uzyskała Alina Tucholska. Warto podkreślić, że jej zwycięstwo było dość okazałe – druga na mecie Oliwię Bargiel miała do zwyciężczyni 13.57 sek. straty, natomiast trzecia, Marta Dziąsko 15.79.

Wśród zawodników zrzeszonych w tej samej kategorii wiekowej najszybszy był Bartosz Bomersbach, którego czas dwóch przejazdów był o 26.38 lepszy niż drugiego na mecie Kajetana Kocura.

W kategorii Krasnali szans konkurentom nie dał Kuba Szatniewski. Drugie miejsce na podium zajęła Liliana Gajewska (+ 6.40 s), natomiast trzecie Nikita Adolph (+ 9,87 s). Zawody w tej samej kategorii, jednak wśród zawodników zrzeszonych w klubach wygrał Felix Łakomy. Drugie miejsce na „pudle” zajął Kostek Szarowicz (+4.40 s), a trzecie Wojtek Kocur (+4.42 s).

Wśród Krasnali Starszych bezkonkurencyjna okazała się doświadczona już Ania Kulesza. Jej czas dwóch przejazdów był lepszy o 5.58 s od drugiego na mecie Adama Lubieńca oraz o 6.99 s od Marysi Dziąsko.

Nieco bardziej zacięta rywalizacja miała miejsce w tej samej kategorii wiekowej, jednak wśród zawodników klubowych. Tutaj najszybsza była Hania Tramś. Drugi czas dwóch przejazdów uzyskała Martyna Jabłońska (+2.14 s), a trzeci Szymon Kocur (+7.34 s).

W ostatniej kategorii wiekowej Elfów (pomijając oczywiście kategorię OPEN) najszybszy wśród zawodników niezrzeszonych był Michał Cimochowicz. Drugie miejsce na podium zajęła Lena Deron (+7.53 s), natomiast trzecie – Adam Wąż (+8.52 s). Znacznie bardziej zaciętą rywalizację mieliśmy wśród Elfów „klubowych”, gdzie Aleksander Jarus jedynie o 1.25 sekundy wyprzedził Kamila Zawiślaka. Trzeci czas uzyskał Jakub Paradowski (+3.01 s).

W kategorii open pierwsze miejsce na podium wtorkowych zawodów zajął Adam Kulesza, którego czas był lepszy o 1.58 s od czasu Mariusza Cimochowicza, natomiast o 3.45 s od Łukasza Szkudlarka.

DPO – I runda – bożonarodzeniowa:

Już dziś zapraszamy na kolejną rundę, która rozegrana zostanie 22 stycznia!

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: