facebook

DPO: wyniki edycji wielkopolskiej 

Dodano: 04.02.2020

Do trzech razy sztuka – mimo że tegoroczna zima nie jest specjalnie łaskawa, udało nam się wreszcie rozegrać zawody w ramach jubileuszowej, 25 odsłony zawodów o Dziecięcy Puchar Orlicy. W minioną sobotę dzieci i młodzież wzięli udział w pierwszej w tym sezonie edycji pucharu. Emocji jak zwykle nie brakowało! 

Na samym początku warto jednak podkreślić, że w momencie przygotowywania podsumowania zawodów widzimy za oknem padający śnieg a na termometrach spadającą temperaturę. Taki stan rzeczy ma utrzymywać się również w kolejnych dniach, więc o warunki panujące na stokach możecie być spokojni.

W odniesieniu do rozegranych w sobotę zawodów wszystko działo się zgodnie z planem i w podobnej jak przed laty formule. Najmłodsi startowali w różnych kategoriach wiekowych, mieliśmy też kilku nieco starszych narciarzy, który mierzyli się w kategorii OPEN. 

Wyniki DPO – edycja wielkopolska!

Kategorię Smerfów zdominował Piotr Dziwisz. Drugą na mecie Polę Adamiec wyprzedził aż o 10.52 sekundy – przy czym jest to łączny czas dwóch przejazdów. Na podium znalazł się także Maciek Szatniewski. 

Kuba Szatniewski było za to najszybszy w kategorii Skrzatów – w tym przypadku jego przewaga nad drugą na mecie Niną Błoch była nawet większa i wyniosła niemal 15 sekund (14.84). Na podium uplasował się jeszcze Artur Ziętek. 

W kategorii Krasnali najszybszy czas dwóch przejazdów uzyskał Staszek Dziwisz, który wyprzedził Jakuba Błocha i Petrę Klapacki. 

O wiele bardziej zacięta była rywalizacja wśród Krasnali Starszych. Tutaj wyrównany bój toczyli niemal wszyscy zawodnicy, a różnice pomiędzy nimi były już o wiele mniejsze niż w pozostały grupach. I tak najszybsza okazała się Ania Kulesza, która wyprzedziła Adriana Dzięgiela (+1.36) oraz Michała Cimochowicza (+2.02). 

Wśród Krasnali Starszych zrzeszonych w klubach sklasyfikowany został także Janek Dziwisz, który uzyskał łączny czas dwóch przejazdów – 29.33 s. 

Wśród Elfów (zrzeszonych w klubach) Aleksander Jarus był o 2.24 sekundy szybszy od Kuby Paradowskiego, natomiast kategorię OPEN wygrał Adam Kulesza przed Krystianem Dzięgielem (+1.66) i Sebastianem Matrasem (+2.55). 

Wyniki DPO – edycja wielkopolska

Kolejne zawody 

Zgodnie z harmonogramem zawodów w tym sezonie rozegrane mają zostać jeszcze dwie edycje – feryjna 15 lutego oraz finałowa 14 marca. Nie jest jednak wykluczone, że wobec odwołania pierwszych dwóch edycji, nie zostaną zorganizowane dodatkowe. W tym przypadku wszystko zależy oczywiście od aury i warunków na stokach. O wszystkim będziemy oczywiście informować na naszej stronie i w mediach społecznościowych, więc bądźcie czujni! 

200202_DPO
200202_DPO_06
200202_DPO_05
200202_DPO_04
200202_DPO_03
200202_DPO_02
[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: