facebook

DPO: weź udział w kolejnych zawodach!

Dodano: 01.02.2018

Kolejny weekend za pasem, a nam znów szykuje się potężna dawka atrakcji i sportowych emocji. Nie dość, że w sobotę i niedzielę odwiedzi naszą stacje ekipa TVN-u, to 3 lutego rozegrane zostaną kolejne zawody w ramach cyklu Dziecięcego Pucharu Orlicy. Będziecie z nami? Zresztą, co za pytanie… 

Czy pamiętacie, że to już po raz 23 organizujemy te zawody? Przez te wszystkie lata wzięło w nich udział kilka tysięcy zawodników, niektórzy z nich startują zresztą w każdym sezonie. Mamy nadzieję, że tradycja ta będzie kontynuowana, a narciarzy na starcie, niezależnie od wieku, będzie z każdym rokiem przybywać.

Tymczasem jednak czeka na kolejna odsłona sportowych zmagań. Podobnie jak miało to miejsce we wcześniejszych rundach, spotykamy się o 11:30 przy na stoku W5 przy Vital & SPA Resort Szarotka. Ważne, żeby pamiętać o wcześniejszym zapisaniu się do udziału w zawodach w dniu Zawodów od 9.30 do 11.00 w sekretariacie Pucharu, który mieści się w budynku „Szarotka” pod adresem ul. Zieleniec 72, 57-340 Duszniki Zdrój. 

Przypominamy, że do udziału w tej i kolejnych edycjach można się zapisywać bez względu na udział we wcześniejszych zawodach. Liczy się przecież udział, dobra zabawa i ruch na świeżym powietrzu!

Zanim jeszcze staniecie na starcie, pamiętajcie o tym, żeby do zawodów dobrze się przygotować. Oczywiście sprzęt to jedno. Ale drugą sprawą jest odpowiednia rozgrzewka. I nie ma znaczenia, że zawodom o Dziecięcy Puchar Orlicy daleko jest to zmagań w narciarskim Pucharze Świata. Sport to sport, narty to narty. Niezależnie od okoliczności, dobra rozgrzewka i wypoczęty organizm to absolutna podstawa.

Przypominamy także, że zawody o DPO rozgrywane są w określonych kategoriach wiekowych, wszystkich jednak gorąco do udziału w nich zapraszamy.

Kategorie wiekowe: 

  • Smerfy: rocznik 2012 roku i młodsze;
  • Skrzaty: rocznik 2010-2011;
  • Krasnale: rocznik 2008-2009;
  • Starsze Krasnale: rocznik 2005-2007;
  • Elfy: rocznik 2002-2004;
  • Open: rocznik 2001 i starsze.

Bardzo ważną informacją w kontekście zawodów i całego weekendu są oczywiście prognozy pogody. A te dziś przedstawiają się bardzo optymistycznie. Solidy mróz, lekkie opady śniegu, niewielki wiatr oraz wyglądające zza chmur słońce. Czy można chcieć czegoś więcej?

Pakujcie więc dobry humor, pozytywną energię i szlifujcie formę. Spotykamy się w sobotę, ale do Zieleńca zapraszamy oczywiście każdego dnia. Cały czas #szusowanko trwa u nas od rana do wieczora!

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: