facebook

DPO, edycja wielkopolska – wyniki

Dodano: 21.01.2019

DPO_19 stycznia

19 stycznia na zielenieckich stokach rozegrana została kolejna edycja zawodów w ramach Dziecięcego Pucharu Orlicy. Zawodniczki i zawodnicy stworzyli na trasie niezapomniane widowisko, którego wspólnym mianownikiem była oczywiście doskonała zabawa na śniegu.

To pierwsze w tym sezonie zawody, które rozgrywane były w tak dobrych warunkach. Śniegu zwykle w Zieleńcu nie brakuje, jednak tym razem panująca w ośrodku zima jest zdecydowanie w najlepszej formie, jaką można sobie wyobrazić.
Edycja wielkopolska rozegrana została w kilku kategoriach, wsród których wyniki przedstawiają się następująco.

Wśród Smerfów (niezrzeszonych w narciarskich klubach), najlepszy był Maciek Szatniewski, który wyprzedził Dante Inigueza. Wśród Skrzatów „pozamiatała” Kasia Dziąsko, która zdeklasowała pozostałą stawkę. Druga na mecie w tej kategorii była Marcelina Dziąsko – straciła ona jednak do zwyciężczyni aż 7.45 s. Trzeci na mecie był Kuba Szatniewski (+8,98 s).
Jak to często ma miejsce, bardziej zacięta rywalizacja toczyła się wśród Krasnali. Tutaj na najwyższym stopniu podium stanęła Ania Kulesza, drugi był Witek Bałamu (+1.39 s), natomiast na trzecim stopniu podium stanęła Marysia Dziąsko (+6.58 s).

Natomiast bezkonkurencyjny w kategorii Krasnali Starszych był Olek Jarus. Drugi na mecie Adrian Dzięgiel stracił do niego 3.39 sekundy, który tylko o 0.03 s wyprzedził Piotrka Biernkackiego.

Z bardzo zaciętą rywalizacją mieliśmy też do czynienia w kategorii Elfów. Tutaj wygrał Janek Świeszkowski, który wyprzedził drugiego na mecie Igora Albina jedynie o 0,22 sekundy. Trzeci na mecie zameldował się Patryk Niklewski (+2.55 s).
W kategorii open bardzo wysoko poprzeczkę postawił Krzysztof Jarus, który nie tylko wygrał zawody w tej kategorii, ale miał też najszybszy czas przejazdu we wszystkich kategoriach. Drugi na mecie był Krystian Dzięgiel (+2.34 s), natomiast trzeci Łukasz Szkudlarek (+3.24 s).

Wśród zawodników zrzeszonych w klubach kategorię Krasnali wygrała Ola Czarnik, wśród Krasnali Starszych najszybszy był Kamil Zawiślak, który wyprzedził Bartka Fabicha (+2.87 s) oraz Dominika Czarnika, natomiast wśród Elfów najszybszy był Arek Berdychowski.

W tym sezonie rozegrane zostaną jeszcze trzy rundy zawodów w ramach DPO, więc kwestia zwycięstwa w klasyfikacji generalnej pozostaje jeszcze otwarta. Dla przypomnienia podajemy terminy: