facebook

DPO: Czas na kolejne zawody

Dodano: 18.01.2018

Okres zimowych ferii to już tradycyjnie czas rozgrywania w naszej stacji zawodów narciarskich o Dziecięcy Puchar Orlicy. Już w najbliższą sobotę odbędzie się kolejna runda – będzie to I edycja dolnośląska. 

20 stycznia na starcie tej wyjątkowej imprezy według naszych szacunków stanie około 100 zawodników w różnych kategoriach wiekowych. I edycja dolnośląska będzie drugą rozgrywaną w tym sezonie rundą – pierwsza, bożonarodzeniowa, odbyła się 28 grudnia (szczegółowe wyniki oraz podsumowanie zawodów dostępne są w osobnym artykule).

Warto dodać, że cały cykl odbywa się w Zieleńcu już po raz 23 i jest jednym z najstarszych tego typu wydarzeń organizowanych na Dolnym Śląsku.

W odniesieniu do sobotnich zawodów przydatnych będzie kilka informacji. Po pierwsze i chyba najważniejsze, to warunki narciarskie oraz prognoza pogody. W tym kontekście perspektywa przedstawia się naprawdę wyśmienicie. W stacji panuje od kilku dni mróz, któremu towarzyszą opady śniegu. Podobnie ma być też w ciągu kolejnych dni, czemu towarzyszyć będą opady śniegu. Dzięki temu stoki na same zawody, ale i na cały weekend będą znakomicie przygotowane, co jest o tyle istotne, że rozpoczęły się w tym tygodniu zimowe ferie i do Zieleńca przyjechali goście z różnych stron Polski.

Drugą istotną kwestią dla wszystkich planujących wzięcie udziału w zawodach są zapisy. One przyjmowane są w trzech formach:

 • mailowo na adres marcin@tandt.pl do dwóch dni przed każdymi zawodami;
 • w dniu każdych zawodów od 9.30 do 11.00 w sekretariacie Pucharu, który mieści się w budynku „Szarotka” pod adresem
  ul. Zieleniec 72, 57-340 Duszniki Zdrój.
 • online na stronie internetowej szkoły narciarskiej T&T (do piątku do godziny 18:00)

Dwa wliczane do klasyfikacji przejazdy rozegrane zostaną na stoku W5 przy Vital & SPA Resort Szarotka. Start punktualnie o 11:30, chyba, że warunki pogodowe będą wymagające, wtedy godzina rozpoczęcia zmagań może ulec zmianie. Wróćmy jednak na chwilę do prognoz pogody – naprawdę nic nie zapowiada, żeby aura miała się jakkolwiek w Zieleńcu pogorszyć.

Przypomnijmy także, że same zawody rozgrywane są następujących kategoriach wiekowych:

 • Smerfy: rocznik 2012 roku i młodsze;
 • Skrzaty: rocznik 2010-2011;
 • Krasnale: rocznik 2008-2009;
 • Starsze Krasnale: rocznik 2005-2007;
 • Elfy: rocznik 2002-2004;
 • Open: rocznik 2001 i starsze.

Gorąco zachęcamy wszystkich gości niezależnie od wieku i umiejętności do zapisania się i wystartowania w zawodach o Dziecięcy Puchar Orlicy. Gwarantujemy znakomitą zabawę, wyjątkową atmosferę z nutką sportowej rywalizacji w tle! A do tego narty, narty i jeszcze raz narty! 

Do zobaczenia na stoku!

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: