facebook

Doroczny Odpust św. Anny

Dodano: 11.07.2023

Zieleniec to wyjątkowe miejsce na mapie nie tylko Ziemi Kłodzkiej, ale i całego Dolnego Śląska, które szczególnie chętnie gości i gorąco zaprasza całe rodziny. Przy czym mowa nie tylko o sezonie zimowym. Również latem cała okolica to kwintesencja piękna dolnośląskiej przyrody, która staje się idealnym miejsce do aktywnego wypoczynku całych rodzin. Tym bardziej pragniemy was zaprosić na jeden z najważniejszych punktów w kalendarzu zielenieckich wydarzeń – doroczny odpust św. Anny, który w tym roku odbędzie się 29 i 30 lipca.

Pod Orlicą panują idealne, doskonałe wręcz warunki do wypoczynku. Piękna pogoda sprawia, że w całej okolicy dominuje gęsta, niezwykle wyrazista zieleń. Zawdzięczamy to również pojawiającym się czasem opadom, które są przecież tak bardzo wszystkim potrzebne.

Turystów w Zieleńcu nie brakuje, choć w naszych pensjonatach i hotelach są jeszcze dostępne miejsca. Jeśli zdarzy się wam więc podjąć decyzję o przyjeździe w ostatniej chwili, na pewno coś fajnego się znajdzie.

Zielenieckie święto rodziny

O historii Odpustu pewnie czytaliście już sporo, zapewne wielu z was wzięło w nim udział w minionych latach. Co jednak nie zmienia tego, że warto przyjechać również w tym roku.

Atrakcji nie zabraknie, urzekający klimat gwarantowany. Do tego potężna dawka świeżego powietrza i energetyczne ładowanie akumulatorów dzięki naszemu mikroklimatowi. Czegóż chcieć więcej?

Tegoroczny Odpust św. Anny odbędzie się w weekend, 29-30 lipca. Czeka nas piękny wieczór i kawałek miejmy nadzieję gwieździstej nocy.

Harmonogram wydarzeń przedstawia się następująco:

29.07.2023 – SOBOTA

18:30 – Wyprowadzenie procesji z ogniem Św. Anny z kościoła w Zieleńcu do wyciągu Gryglówka. Bilety na bezpłatny wjazd i zjazd wyciągiem będą rozdawane przy wejściu do Kościoła.

19:00 – 20:00 – wjazd wyciągiem Gryglówka na miejsce odpustu (peron górnej stacji wyciągu Winterpol W3)

20:00 – Uroczysta Msza Św. na platformie górnej stacji wyciągu Winterpol W3, którą poprowadzi ojciec Patryk z Klasztoru Św. Anny w Zieleńcu wraz z gościem specjalnym tj. Ojcem Alardem Maliszewskim prowincjałem Św. Jadwigi Śląskiej. Msza z udziałem zespołu Janicki z Czarnego Boru.

21:00 – Wymarsz wiernych wzdłuż szlaku palących się watr. Wspólne zejście razem z góralami przy góralskiej muzyce w kierunku Baru Michałówka przy dolnej stacji wyciągu Gryglówka. Przy watrach zapraszamy na poczęstunek przygotowany przez rodziny przygotowujące watry. Następnie czeka nas wspólne biesiadowanie w Barze Michałówka.

30.07.2023 – NIEDZIELA

12:00 – Uroczysta Suma odpustowa w kościele Św. Anny za wszystkich żyjących i zmarłych mieszkańców Zieleńca oraz przyjeżdżających do Zieleńca gości.

Po mszy zapraszamy wszystkich na uroczysty piknik i biesiadowanie.

Jeśli nie macie więc jeszcze zaplanowanego urlopu, połączenie wypoczynku z udziałem w Odpuście może być bardzo ciekawym pomysłem. Tym bardziej, że letnia oferta zielenieckich atrakcji z każdym rokiem jest coraz dłuższa. Zaryzykujemy nawet tezę, że tydzień na poznanie ich wszystkich może nie wystarczyć.

W razie pytań, zachęcamy do kontaktu. W odniesieniu do rezerwacji noclegów, polecamy kontakt z wybramym przez Was hotelem czy pensjonatem – listę wszystkich znajdziecie oczywiście na naszej stronie. Przypominamy, że latem czynne są u nas oczywiście również koleje linowe – dokładny rozkład jazdy również dostępny jest na stronie.

Bezpłatny dojazd Dusznickim Ekspresem

Dnia 29 lipca z Dusznik Zdrój do Zieleńca można dostać się bezpłatnie Dusznickim Ekspresem który o godzinie 18:00 wyjeżdża z Parku Zdrojowego. Powrót z Zieleńca do Dusznik Zdrój o 23:00 (planowana godzina przyjazdu na przystanek Park Zdrojowy). Przejazd Dusznickiego Ekspresu sfinansowany przez gminę Duszniki Zdrój. Ilość miejsc ograniczona.

Czekamy na Was. Do zobaczenia pod Orlicą!

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: