facebook

Długi weekend w Zieleńcu

Dodano: 13.06.2022

Przed nami zapowiada się perspektywa kolejnego już w tym roku długiego weekendu, który tym razem przypada na 16 – 19 czerwca. To doskonała okazja na wyjazd poza miasto na krótki wypoczynek jeszcze przed wakacjami.

Noclegi

Nasza bogata oraz zróżnicowana oferta noclegowa hoteli i pensjonatów, zaspokoi wszystkie oczekiwania. Zróżnicowany standard, szeroki wachlarz cenowy, liczne udogodnienia dla gości oraz wyjątkowa kuchnia sprawią, że pobyt w Zieleńcu będzie kwintesencją przyjemności, relaksu i odpoczynku na świeżym powietrzu.

Coś dla aktywnych

Położenie Zieleńca bez wątpienia jest jedną z jego najważniejszych zalet. Dzięki ukształtowaniu terenu, poza sezonem zimowym staje się on jednym z najważniejszych w Sudetach ośrodków rowerowych. Dziesiątki kilometrów asfaltowych tras grzbietami Gór Orlickich (również po czeskiej stronie) czy duktami Gór Bystrzyckich o niezwykle zróżnicowanym stopniu trudności, Family Bike Park Zieleniec zlokalizowany na stokach Gryglówki i Nartoramy oraz trasy Singletrack Glacensis dają niemal nieograniczone możliwości pasjonatom turystyki rowerowej w każdym wieku i różnym stopniu zaawansowania.

 

Atrakcje turystyczne

Tych w samym Zieleńcu jak i jego okolicach jest mnóstwo. Zaczynając od samego Zieleńca na miejscu mamy do dyspozycji jedno z największych w Polsce pól Disc Golfowych, Stajnie Gryglówka, wieżę widokową na Orlicy (1084 m n.p.m.) oraz Torfowiska pod Zieleńcem. Odwiedzając Zieleniec w czasie długiego weekendu można skorzystać z jednej z dwóch kolei linowych które obsługują ruch turystyczny. Koleje Gryglówka i Nartorama czynne będą codziennie od 10:00 do 18:00.

Położenie Zieleńca na mapie Ziemi Kłodzkiej umożliwia nam również po krótkim dojeździe samochodem odwiedzenie wielu atrakcji takich jak Błędne Skały, Szczeliniec Wielki, Jaskinia Niedźwiedzia, Twierdza Kłodzka i Srebrno Górska czy również zwiedzanie i korzystanie z dobrodziejstw uzdrowisk kłodzkich.

Odetchnij świeżym powietrzem

W Zieleńcu panuje unikalny mikroklimat porównywalny do alpejskiego. Dzięki unikalnemu układowi mas ciśnieniowych powietrza, ludzki organizm dostaje potężną dawkę energii, dzięki której produkuje dwukrotnie więcej czerwonych krwinek. Co to oznacza w praktyce? Mówiąc najprościej – więcej tlenu. A więcej tlenu to lepsza regeneracja i bardziej efektywny wypoczynek. Dodatkowo nie trzeba wcale spędzać tu długich tygodni – nawet kilkudniowy wypoczynek, da zadziwiające efekty!

Jest tu również świeże i czyste powietrze. Zieleniec leży w tak wyjątkowym miejscu (pośród gór i na linii wiejącego tu bardzo często wiatru – fenu), że nie są nam straszne miejskie zanieczyszczenia. Jakość zielenieckiego powietrza można cały czas sprawdzać na naszej stronie internetowej.

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: