facebook

Disc Golf Park – jedna z największych atrakcji Kotliny Kłodzkiej

Dodano: 31.05.2017

Czym jest disc golf? Jak w niego grać? Jakie są zasady i czy można się przy tym dobrze bawić i aktywnie spędzać czas? Żeby odpowiedzieć na te wszystkim pytania i przekonać się, że disc golf to naprawdę kapitalna rozrywka, koniecznie trzeba w tym celu odwiedzić Zieleniec. Dodajmy, że to jedyne takie miejsce w Polsce. 

Na czym więc polega gra? Disc golf bazuje na zasadach klasycznego golfa, z tą różnicą, że zamiast piłką do dołka trafić należy dyskiem do specjalnego kosza. Zadaniem graczy jest przejście całego pola, wykonując jak najmniejszą liczbę rzutów. Podobnie jak w golfie tradycyjnym, zaczynamy rzutem z „tee”, każdy kolejny rzut podejmując z miejsca, w którym dysk się zatrzymał.

Disc golf to sport dla każdego; powstał w Stanach Zjednoczonych w latach 70. równocześnie z wynalezieniem frisbee. Od tamtego czasu dotarł do wszystkich zakątków świata, szczególne uwielbienie odnajdując w Finlandii, gdzie każdego tygodnia powstaje od 2-3 nowych pól.

Obiekt w Zieleńcu to 10-dołkowe pole wyposażone w specjalne maty rozbiegowe ze sztucznej trawy i certyfikowane kosze używane podczas największych turniejów na świecie. Długości dołków wahają się od 50 do 150 metrów czyniąc pole dostępnym dla osób w każdym wieku, niezależnie od sportowych predyspozycji. Obecność DiscGolfParku w Zieleńcu nie jest przypadkowa – pola powstają najczęściej w obszarach leśnych o zróżnicowanym terenie – naturalne przeszkody i różnice wysokości urozmaicają grę, a także wymagają wykorzystania kilku technik rzutu.

DiscGolfPark usytuowany jest na stokach Gryglówki (G1) i Winterpolu (W3)- łączna długość toru to 1001 metrów, co w praktyce wymaga od 60 do 90 minut czasu na przejście całej trasy. W grze będzie można wziąć udział bezpłatnie – jedyne zobowiązanie, jakie będzie musiał ponieść uczestnik, to zwrotna kaucja za wypożyczenie dysku, uiszczana w wybranych ośrodkach lub kasach wyciągu krzesełkowego.

Dodatkowym aspektem zielenieckiego pola jest właśnie jego położenie. Kapitanie wpisane w otaczające góry, jest doskonałym miejscem do aktywnego spędzania czasu i korzystania w maksymalnym stopniu z unikalnego zielenieckiego klimatu. Partyjkę disc golfa może poprzedzić spacer przynajmniej do Masarykovej Chaty, ale można ją odwiedzić też i po zakończonej grze.

Disc golf to sport dla każdego i niemal w każdym wieku. Jedynym kryterium jest właściwie umiejętność pozostania w pozycji pionowej, co niestety z udziału w zabawie wyklucza dzieci poniżej 2 roku życia. Nie jest wymagana licencja, ani specjalne przygotowanie. Wystarczy odwiedzić Zieleniec, zaplanować tu najlepiej przynajmniej weekend i grać można do woli. A naprawdę warto!

MAPA:

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: