facebook

Czas na zieleniecki supermaraton – Klasyk Kłodzki!

Dodano: 11.07.2019

Zima należy do narciarzy, którzy dzielą się chętnie stokami ze snowboardzistami. A lato? W tym przypadku korespondencyjną rywalizację toczą różne grupy, spośród których jedna na pewno mocniej dojdzie pod koniec lipca do głosu. O jaką grupę chodzi? 

Tradycji musi stać się zadość. Chodzi rzecz jasna o kolarzy, którzy w samym środku lata ścigają się po okolicznych trasach w trakcie imprez, które zyskały już miano kultowych. Jedną z nich jest Kłodzki Klasyk, którego w tym roku odbędzie się już XVI edycja.

Dziewięć kategorii wiekowych wśród mężczyzn, siedem wśród kobiet, jak zwykle trzy trasy i dziesiątki pasjonatów rowerów w nieco trudniejszej i bardziej wymagającej odmianie. Do tego kapitalne widoki i piękne okolice Gór Orlickich i Bystrzyckich. Czy można chcieć czegoś więcej? 

Tegoroczny Klasyk rozegrany zostane 27 lipca (sobota). Cały czas trwają zapisy (do czego gorąco zachęcamy). Jeśli planujecie start, lepiej zrobić to wcześniej niż później – niższa będzie dzięki temu opłata wpisowa.

Prawo startu w maratonie mają osoby, które ukończyły 18 rok życia; młodzież w wieku 16-18 lat ma prawo startu po złożeniu u organizatora pisemnej zgody na start podpisanej przez obydwu rodziców lub opiekunów prawnych. Osoby młodsze, poniżej 16 lat mogą startować tylko w maratonie Klasyk Rodzinny pod opieką rodziców/opiekunów prawnych startujących w imprezie.
Wszystkie kwestie formalne i szczegóły całego wydarzenia opisane zostały w dostępnym na stronie organizatora regulaminie, którego lektura jest przed startem obowiązkowa. Waszą uwagę przykują z pewnością informacje dotyczące tegorocznych tras – już samo ich poznanie i analiza robi wrażenie.

Pierwsza to oczywiście trasa MINI – 70 km, długości, 414 m różnicy wzniesień. Start i meta w Zieleńcu, w międzyczasie wizyta u naszych południowych sąsiadów. Szczegóły trasy dostępne są pod tym linkiem.

Trasa MEGA to już 114 kilometrów długości 569 metrów różnicy wysokości i wizyta niemal w samym Międzylesiu. Całkowite wzniesienie i spadek terenu na trasie przekraczają 2000 metrów! Krajobrazowo jest to oczywiście bajka! (szczegóły)
Na deser oczywiście przygotowana zostanie trasa GIGA. Czyli prawie 167 kilometrów, 572 metry różnicy wysokości i ponad 3000 metrów różnicy wniesień. Trasa tylko dla prawdziwych twardzieli! (szczegóły trasy dostępne są tutaj)

Tegoroczna edycja mega maratonu (to chyba najwłaściwsze dla tych zawodów określenie) jest wyjątkowa również dlatego, że wpisuje się w cały tydzień obchodów 300-lecia Zieleńca – cyklu imprez, wydarzeń i koncertów, które od 19 do 28 lipca odbywać się będą w Zieleńcu. 

Serdecznie zapraszamy Was więc do udziału nie tylko w Klasyku, ale do przyjazdu do Zieleńca kilka dni wcześniej. Treningi i szansa na doszlifowanie formy oraz mnóstwo imprez i wydarzeń towarzyszących sprawią, że spędzony w Zieleńcu i okolicy czas będzie wyjątkowy pod wieloma względami.

Na końcu dla wszystkiego wspólnym mianownikiem będzie przede wszystkim relaks i odpoczynek w formie, jaka dla Was będzie najwłaściwsza. Gorąco polecamy układ następujący rankiem i w ciągu dnia ruch i aktywność, a późniejszym popołudniem już niczym nie zmącony odpoczynek na świeżym powietrzu i pośród naszego (mikro)klimatu.

Do zobaczenia!

 

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: