facebook

Czas na wielki finał DPO!

Dodano: 04.03.2019

4 dotychczasowe edycje. Przeszło 600 przejazdów, niezapomniane emocje, potężna porcja uśmiechu na twarzach najmłodszych. Powoli końca dobiega tegoroczny cykl zawodów o Dziecięcy Puchar Orlicy. Zanim jednak na półkę odłożycie narciarski sprzęt, czas na zawody finałowe! 

Na wielki finał DPO zapraszamy Was w sobotę, 9 marca. Ostatnie w tym sezonie zawody, które zdecydują o klasyfikacji końcowej, rozegrane zostaną na dokładnie takich samych zasadach, jak miało to miejsce przez poprzednie cztery edycje. Wierzymy, że i tym razem dopisze frekwencja, a zacięta rywalizacja toczyć się będzie we wszystkich kategoriach wiekowych.

Warto w kontekście zawodów DPO zaplanować przyjazd do Zieleńca na cały weekend, ponieważ zarówno w sobotę, jak i niedzielę odbędą się u nas Mistrzostwa Polski Instruktorów Snowboardu, które są niezwykle atrakcyjnym z punktu widzenia kibica sportów zimowych wydarzeniem. Więcej o Mistrzostwach będziecie mogli niebawem przeczytać na naszej stronie.

Tymczasem zachęcamy Was do udziału w finale DPO. Dla przypomnienia podajemy kilka istotnych informacji:

Kategorie wiekowe

Do udziału w zawodach zapraszamy wszystkich, nawet tych, którzy do tej pory nie startowali w żadnej poprzedniej edycji! Warunkiem koniecznym jest oczywiście posiadanie odpowiednich umiejętności, jeśli chodzi o jazdę na nartach. Zawody rozgrywane są w różnych kategoriach wiekowych, które umożliwiają start zawodniczkom i zawodnikom praktycznie w każdym wieku:

  • Smerfy: rocznik 2013 roku i młodsze;
  • Skrzaty: rocznik 2011-2012;
  • Krasnale: rocznik 2009-2010;
  • Starsze Krasnale: rocznik 2006-2008;
  • Elfy: rocznik 2003-2005;
  • Open: rocznik 2002 i starsze.
dpo-final-zoptymalizowane-1
dpo-final-zoptymalizowane-2
dpo-final-zoptymalizowane-3
dpo-final-zoptymalizowane-5
dpo-final-zoptymalizowane-11
dpo-final-zoptymalizowane-12

Regulamin

wszystkie zasady zawodów szczegółowo opisane zostały w dostępnym pod tym linkiem regulaminie. Zanim wybierzecie się na stok, zachęcamy do lektury tego dokumentu.

Gdzie i o której? 

Trasa finałowej edycji zawodów ustawiona zostanie jak zwykle na stoku W5 przy Vital & SPA Resort Szarotka. Start punktualnie o godzinie 11:30. Jeśli nagle pogorszyłaby się aura, wtedy godzina rozpoczęcia zawodów może ulec zmianie. Na razie jednak jesteśmy spokojni.

Zapisy

Zapisy do udziału zawodach przyjmowane są w następujących formach:

  • mailowo na adres marcin@tandt.pl do dwóch dni przed każdymi zawodami; •
  • w dniu każdych zawodów od 9.30 do 11.00 w sekretariacie Pucharu, który mieści się w w budynku „Szarotki” pod adresem ul. Zieleniec 72, 57-340 Duszniki Zdrój
  • online

Ważne dokumenty do pobrania

Przed startem prosimy o pobranie i wypełnienie odpowiedniego dokumentu:

Począwszy od 4 marca w Zieleńcu trwa już tzw. niski sezon, co oznacza także niższe ceny karnetów w naszej stacji. Dlatego też gorąco zachęcamy Was do planowania #szusowanka nie tylko w weekend, w trakcie którego odbędą się zawody, ale i w inne dni, zanim w góry nadejdzie cieplejsza wiosna.

Do zobaczenia na stoku!

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: