facebook

Czas na IV edycję Sudeckiej Ligi Narciarskiej

Dodano: 02.03.2017

Marzec to już tradycyjnie miesiąc zawodów sportowych w Zieleńcu. Niemal w każdy weekend organizowane w naszej stacji jest jakieś wydarzenie, które angażuje pasjonatów narciarstwa niezależnie od wieku i stopnia zaawansowania narciarskich umiejętności. Wszystko w rytm sportowej rywalizacji i z dużą dawką znakomitej zabawy na śniegu.

Na co przy tej okazji warto zwrócić uwagę, to że większość wydarzeń, z jakimi będziemy mieli do czynienia w ciągu całego miesiąca, to imprezy cykliczne – jak choćby w przypadku Dziecięcego Pucharu Orlicy, który staje się już naszej stacji tradycją.

Ale i najbliższy weekend upłynie pod znakiem ważnych, organizowanych po raz kolejny w Zieleńcu imprez. Oprócz memoriału im. Bronisława Haczkiewicza będą to także zawody Sudeckiej Ligi Narciarskiej (4 marca), która do Zieleńca zawita już po raz czwarty.

Wyjątkowość tego wydarzenia polega przede wszystkim na tym, że do udziału w zawodach zaprasza się nie tylko członków sześciu zrzeszonych w Lidze klubów, ale także wszystkich, którzy po prostu jeżdżą na nartach i mieszczą się w określonych w regulaminie kategoriach wiekowych. Impreza ma oczywiście na celu przede wszystkim popularyzację narciarstwa i aktywnej formy spędzania wolnego czasu zimą.

Zawodnicy zrzeszeni w klubach zapisywani są oczywiście przez same kluby. Ale wszyscy, którzy członkami klubów nie są, mogą zapisywać się do godziny 21:00 w czwartek poprzez zamieszczony na stronie internetowej ligi formularz (na dole strony). Losowanie numerów i publikacja list startowych będzie miała miejsce do godziny 18:00 w piątek (3 marca) na stronie internetowej Sudeckiej Ligi Narciarskiej.

Poniżej kilka przydatnych praktycznych informacji odnośnie do przebiegu samych zawodów:

KATEGORIE WIEKOWE:

  • MŁODZIK MŁODSZY (2008-2007)
  • MŁODZIK STARSZY (2006-2005)
  • JUNIOR MŁODSZY (2004-2003)
  • JUNIOR STARSZY (2002-2001)
  • zawody odbędą się na stoku przy wyciągu W6
  • biuro zawodów mieścić się będzie w restauracji „Grzybek przy górnej stacji wyciągu W6,
  • odbieranie numerów startowych możliwe będzie w sobotę od godz. 8:30 do 9:30
  • opłata startowa wynosi 30 zł, (kara za zgubienie numeru 80 zł)
  • oglądanie trasy będzie możliwe w godzinach od 9:15 do 9:45
  • start pierwszego zawodnika zaplanowany został na godzinę 10:00

Wszystkie pozostałe kwestie organizacyjne opisane zostały w regulaminie Ligi, który dostępny jest oczywiście na stronie internetowej, natomiast w przypadku innych kwestii, o które chcielibyście jeszcze zapytać, zachęcamy do kontaktu z organizatorem:

Kuba Chachulski,
mail: kuba@klubnarciarski.wroclaw.pl,
kom.: +48 606 833 002

Prognozy na najbliższy weekend zapowiadają piękne słońce i iście alpejską pogodę. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, żeby spakować deski, porcję dobrego humoru i bojowego nastawienia i wpaść do Zieleńca nie tylko na same zawody, ale i na cały weekend.

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: