facebook

Czas na finał Dziecięcego Pucharu Orlicy

Dodano: 14.03.2017

Choć końca zimy w Zieleńcu nie widać, nadszedł już czas na ostateczne rozstrzygnięcia, jeśli chodzi o generalną klasyfikacje zawodów o Dziecięcy Puchar Orlicy.

Niczym finały Pucharu Świata narciarstwie alpejskim w amerykańskim Aspen czy finałowe zmagania w skokach narciarskich w Planicy. Może skala nie do końca porównywalna i prestiż jeszcze nie ten. Ale dla Zieleńca, jak i całego narciarskiego Dolnego Śląska, Dziecięcy Puchar Orlicy to cykl zawodów i rosnącym z każdym rokiem znaczeniu, który przecież już od kilkunastu lat rozgrywany jest w naszej stacji narciarskiej.

Dobiegający jednak powoli do końca sezon jest naprawdę wyśmienity. I to zarówno jeśli chodzi o samą zimą, jaka była łaskawa do nas zaglądnąć, jak i przede wszystkim liczbę odwiedzających Zieleniec miłośników narciarstwa.

Tym serdeczniej zapraszamy Was wszystkim do udziału w ostatniej organizowanej w Zieleńcu w tym sezonie narciarskim imprezy – finałowych zawodów o Dziecięcy Puchar Orlicy, który odbędzie się w najbliższą sobotę (18 marca). Nadeszła pora na ostateczną rozgrywkę i końcowe rozstrzygnięcia całego cyklu.

Na wszelki wypadek przypominamy poszczególne kategorie wiekowe, które oczywiście i tym razem nie ulegną zmianie:

  • Smerfy: rocznik 2011 roku i młodsze;
  • Skrzaty: rocznik 2009-2010;
  • Krasnale: rocznik 2007-2008;
  • Starsze Krasnale: rocznik 2004-2006;
  • Elfy: rocznik 2001-2003;
  • Open: rocznik 2000 i starsze.

Zapisywać się do udziału w zawodach można jak dotychczas, również sam ich przebieg nie będzie się różnił od poprzednich zmagań. Ponieważ to już ostatnia w tym sezonie podobna okazja, gorąco zapraszamy do Zieleńca nie tylko na samą sobotę, ale najlepiej na cały weekend. Tym bardziej, że aktualnie obowiązuje u nas akcja Free Ski (nocujesz i jeździsz za darmo) oraz oferta niskiego sezonu, w trakcie którego karnety na wszystkie koleje i wyciągi są po prostu tańsze.

Warto dodać także, że sponsorem tegorocznej edycji całego cyklu DPO jest firma Voelkl, która ufundowała dla zwycięzców pięciu kategorii (bez Elfów i kategorii Open) wyjątkowe nagrody – zestawy nowoczesnego sprzętu narciarskiego.

Już dziś możemy powiedzieć, że i w przyszłym sezonie będą rozgrywane w Zieleńcu zawody o Dziecięcy Puchar Orlicy. Zależy nam, aby stała się to jedna z najważniejszych w całym regionie imprez narciarskich (choć prawdę mówiąc, tak się już chyba stało), której celem jest propagowanie ruchu na świeżym powietrzu oraz samego narciarstwa. Piękny to przecież i bardzo pożyteczny sport, którego jedyną wadą jest to, że nie mamy go jak uprawiać przez cały rok. Z drugiej jednak strony na warunki w naszych stronach naprawdę narzekać nie możemy. Średnio w każdym sezonie śnieg leży u nas przez 140-150 dni w roku, więc tak naprawdę niewiele mniej niż jego połowa.

Na razie jednak rozważania odnoszące się do przyszłego sezonu możemy na chwilę odłożyć na bok. Spotykamy się w najbliższą sobotę na starcie finałów DPO (jeśli możemy użyć takiego skrótu). Śmiechu i doskonałej zabawy, jak to zwykle bywa, na pewno nie zabraknie. Choć pewnie wszystkiemu towarzyszyć będzie wyższy niż zwykle poziom adrenaliny, co często wywołują ustawione na stokach tyczki. No ale przecież czy w całej tej sprawie nie o to aby chodzi…?

GŁÓWNY SPONSOR

FOTORELACJA – 21.01.2017

FOTORELACJA – EDYCJA BOŻONARODZENIOWA

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: