facebook

Wieża widokowa na Orlicy
(1084 m n.p.m.)

Wieża widokowa o wysokości 25,5m na Orlicy znajduje się najbliżej Zieleńca. O wieży można dostać istniejącymi już szlakami turystycznymi. Jednym, szlakiem zielonym od Kamienia Rübartscha znajdującego się w zachodniej części Zieleńca lub drugim, szlakiem czerwonym biegnącym częściowo po czeskiej stronie i przechodzącym przez szczyty Serlich (1027m n.p.m.) oraz (Zielony Garb 1026m n.p.m.). Do wieży można dojechać również rowerami korzystając z tras Singletrack Glacensis.

SPRAWDŹ

Wieża widokowa na Jagodnej
(977 m n.p.m.)

Wieża widokowana o wysokości 23m na Jagodnej (977 m n.p.m.) znajduje się ok 21 km od Zielenca. Dojazd do Schroniska Jagodna z Zieleńca odbywa się malowniczą droga wojewódzką 389 (tzw. Autostradą Sudecką) skąd swój bieg rozpoczyna niebieski szlak o długosci ok 4,3km. Do wieży można dojechać również rowerami korzystając z tras Singletrack Glacensis.

SPRAWDŹ

Wieża widokowa na Wielkiej Desztnej
(1115m n.p.m.)

Wieża Widokowa zlokalizowana po czeskiej stronie na szczycie gory szczycie Wielka Desztna (1115m n.p.m.). Nadaje się idealnie na pieszą wycieczkę z Zieleńca na którą możemy dostać się na dwa sposoby. Jednym z nich jest możliwość skrócenia szlaku i skorzystanie z jednej z dwóch całorocznych kolei w Zieleńcu, które w okresie wiosenno – jesiennym są dostępne dla turystów pieszych i rowerowych. Drugim sposobem jest wycieczka piesza bezpośrednio z Zieleńca.

SPRAWDŹ