facebook

Asfalt Uphill

Dodano: 11.08.2021

W sobotę, 14 sierpnia w Dusznikach-Zdroju i Zieleńcu odbędzie się Asfalt Uphii, który jest najstarszym polskim otwartym biegiem pod górę na nartorolkach. Po raz pierwszy został zorganizowany w sierpniu 2014 roku. Start odbywa się w Dusznikach-Zdroju przy wschodniej ścianie Parku Zdrojowego, następnie zawodnicy przebiegają przez część miejską i pną się do góry wzdłuż koryta Bystrzycy Dusznickiej.

Meta zlokalizowana będzie w Zieleńcu. Start do zawodów jest wspólny, trasa prowadzi po drodze publicznej, która w większości jest wyłączona z ruchu pojazdów, a na krótkim odcinku zawodnicy mają do swojej dyspozycji jeden pas drogi.

Program:

  • 10:30 – 11:00 – zapisy w biurze zawodów
  • 10:30 – 12:00 – weryfikacja uczestników i kontrola techniczna sprzętu w biurze zawodów
  • 12:30 – start do biegu na nartorolkach techniką klasyczną
  • 12:35 – start do biegu na nartorolkach techniką dowolną
  • ok. 13:45 – rozpoczęcie zwożenia zawodników na parking
  • 15:00 – rozpoczęcie dekoracji na torze rolkarskim w Dusznikach-Zdroju

Ceremonia dekoracji odbędzie się w Dusznikach Zdroju na stadionie rolkarskim. Po powitaniu na mecie ostatniego zawodnika wszyscy zwożeni są busami organizatora na parking. Miejsce dekoracji znajduje się w odległości 500 m od parkingu w północnej części Parku Zdrojowego pomiędzy ul. Zdrojową i Fryderyka Chopina.

Trasa zawodów prowadzi niemal wyłącznie pod górę, jeśli są jakieś zjazdy na krótkich odcinkach, to praktycznie są niezauważalne dla zawodników. Start zawodów zlokalizowany jest w mieszkalnej części Dusznik-Zdroju przy wschodniej ścianie Parku Zdrojowego. Pierwsze 1,5 km trasy prowadzi w terenie zamieszkałym, zawodnicy biegną w otoczeniu budynków. Następnie kontynuują bieg wzdłuż koryta Bystrzycy Dusznickiej, ta część osłonięta jest wysokimi drzewami, które chronią przed nadmiernym słońcem i wiatrem. Odcinek trasy od startu do skrzyżowania z drogą nr 389 jest wyłączony z ruchu pojazdów (łącznie 8,5 km) i zawodnicy mają do dyspozycji całą szerokość drogi. Na skrzyżowaniu w kształcie litery T z drogą nr 389 należy skręcić ostro w prawo i kontynuować bieg pod górę. Od skrzyżowania do mety (około 2 km) ruch pojazdów jest ograniczony, pojazdy poruszają się lewym pasem, tylko prawy pas jest przeznaczony dla uczestników biegu. Należy wystrzegać się przekraczania środka jezdni. Meta zawodów znajduje się na szczycie wzniesienia przy wjeździe na parking przy Ośrodku  Nartorama w Zieleńcu.

Asfalt na odcinku 8,5 km od startu do skrzyżowania z drogą 389 jest średniej i dobrej jakości. Po ostatniej zimie niestety jakość asfaltu uległa pogorszeniu, pojawiły się ubytki i spękania. Można je jednak łatwo ominąć. Od skrzyżowania do mety na długości 2 km asfalt jest doskonałej jakości, został wylany na drogę w 2017 roku.

Szczegóły wydarzenia dostępne sa na stronie:

 

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: