facebook
ARTYKUŁ

Spędź w Zieleńcu wakacyjny urlop

Spędź w Zieleńcu wakacyjny urlop

Wstajesz rano. Za oknem słychać jedynie śpiew ptaków, względnie w trakcie nieco bardziej wietrznego dnia szum pochylających się na wietrze drzew. Żadnych krzyków, hałasu, śmieciarek, z rzadka przejeżdżający jedną drogą samochód, który pewnie jest tym, który dowozi dla Ciebie świeże i ciepłe bułki na śniadanie. Czy podoba Ci się ta perspektywa? A to dopiero początek dnia, jaki możesz w wakacje spędzić w Zieleńcu.

Czas to pojęcie względne, bo w tych stronach płynie on po prostu wolniej. Tutaj nic nie musisz, a wszystko możesz. Chcesz wstać o poranku i przed świtem być już na górskim szlaku? Proszę bardzo. Ale jeśli nie chcesz, to absolutnie nie musisz. Może masz akurat ochotę na dłuższe wylegiwanie się w łóżku w towarzystwie dobrej książki i ciepłej kawy. Dzień latem jest na tyle długi, że jeszcze na wiele aktywności wystarczy Ci czasu.

Wypoczynek nie jedno ma imię. Niech jednak będzie aktywny!

Załóżmy jednak, że dziś wypadł mimo wszystko dzień zwiększonej aktywności. Do niej będziemy zachęcać zawsze i wszystkich, gdyż dzięki wyjątkowym uwarunkowaniom klimatycznym pobyt w Zieleńcu i aktywny wypoczynek znacząco podnosi zdrowotność i sprzyja regeneracji. Im więcej będzie przebywać na zewnątrz, tym lepiej dla ducha, serca i ciała.

Dobre, bogate w składniki i składające się z wielu elementów śniadanie to podstawa. Dbamy o to, aby goście naszych hoteli i pensjonatów głodni w ogóle nie wychodzili na zewnątrz. Do tego woda, woda i raz jeszcze woda. Pierwszy w ciągu dnia posiłek musi być zbilansowany, aby nie brakło sił na górskim szlaku czy podczas rowerowej przejażdżki. Szczególnie latem pamiętać musimy też o odpowiednim nawadnianiu organizmu, bo słońce, choć mniej niż na nizinach czy w miastach, również i w naszych stronach lubi w lipcu i sierpniu mocniej poświecić.

Szlaków Ci u nas dostatek!

Po śniadaniu chwila porannego odpoczynku, mała filiżanka kawy (+ woda rzecz jasna) i można pakować plecak. Pogoda ma być wyśmienita, nie warto więc specjalnie zwlekać z wyjściem na przeciw cudownej i niezwykłej w naszych stronach naturze. Jaki szlak wybrać? Opcji wycieczek jest całe mnóstwo. Jeśli nie podjęliście decyzji, być może lektura jednego z naszych artykułów pomoże Wam w podjęciu decyzji:

Jeśli wybraliście opcję całodniową, kolejne aktywności pozostawcie na następne dni pobytu w Zieleńcu. Jeśli jednak zdecydowaliście się na wersję krótszą i na obiad wróciliście do „bazy”, w samym Zieleńcu czeka na Was jeszcze mnóstwo atrakcji, które wypełnią czas aż do wieczora.

W kulinarną podróż z widokiem na góry

Wróćmy jednak jeszcze na chwilę do niezwykle istotnej rzeczy – obiadu. W tym przypadku znów nie wolno zapominać o posiłku, który jednak najlepiej zjeść na jednej z położonych w naszych restauracjach i barach werand. Pyszne, tradycyjne danie z widokiem na okoliczne góry lub widoczny w oddali Masyw Śnieżnika naprawdę smakuje wybornie. Choć trzeba uważać, bo całkiem niespodziewanie taki posiłek może zająć nam nieco więcej czasu, niż pierwotnie planowaliśmy. Z drugiej jednak strony wracamy do naszego nadrzędnego hasła, że w Zieleńcu nic nie musicie, za to wszystko możecie. Jeśli więc będziecie mieli ochotę na poobiednią sjestę czy kontynuowanie podziwiania tutejszych panoram tym razem przy towarzyszącej kawie szarlotce? Proszę bardzo!

Załóżmy jednak, że plan dnia zakłada ruch i aktywność, a na pełną relaksację przyjdzie czas pod koniec dnia. Pierwszą opcją, szczególnie dla rodzin z maluchami, jest odwiedzenie znajdującego się w Zieleńcu Rancha Gryglówka. I nie ma znaczenia, czy masz już za sobą konną jazdę, czy będzie to Twój debiut. Ranczo otwarte jest dla wszystkich i w każdym wieku. Nie jest przecież tajemnicą, że dla najmłodszych już samo pogłaskanie konika jest nie lada atrakcją. Natomiast bardziej wprawnym i doświadczonym z końmi gorąco polecamy rajd duktem Orlickich lub Bystrzyckich gór pośród bujnej i niezwykle „soczystej” latem przyrody.

Inną opcją jest oczywiście przejażdżka kolejką linową (aktualną dostępność kolei latem znajdziecie pod tym linkiem), wizyta w Masarykovej Chacie i spacer. A już w którą stronę, to zależy wyłącznie od Was. Wszędzie jest pięknie!

Jeśli nie pieszo to może rowerem?

Bardziej wymagającym polecamy oczywiście rower. Okolice Zieleńca to tereny stworzone zarówno do górskiej, jak i szosowej odmiany tego sportu. Choć w tym drugim przypadku pamiętać należy, że trasy dla szosówek są tu bardzo wymagające, przede wszystkim ze względu na trudne podjazdy. Widoki i atmosfera wynagrodzą jednak każdy trud.

Jeśli jednak rower nie jest waszym ulubionym sposobem na wakacyjną aktywność, być może dobrym rozwiązaniem, szczególnie w przypadku pobytu z całą rodziną, będzie rozegranie partii disc golfa. Jest to jedna z lepszych, o ile nie najlepsza forma połączenia sportu i aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Pięknie położne w Zieleńcu pole jest jednym z największych w Europie. Rozegranie pełnej partii (10 dołków) to oprócz samego meczu spacer po zboczu tutejszego stoku (dokładny opis dołków, zasad oraz mapka całego pola znajduje się w tej zakładce).

Istnieje poważna obawa, że wszystko, o czym piszemy powyżej, to zbyt wiele jak na jeden dzień. A nie wspomnieliśmy przecież nic o wieczorze! Relaks w jednym z znajdujących się tu gabinetów SPA, na basenie i lampa wina przy zachodzącym słońcu… Wszystko to możecie mieć tu dyspozycji każdego dnia przez całe wakacje (i nie tylko).

Zachęcamy Was do odwiedzenia Zieleńca w wakacje. Mamy tu potężne pokłady ciszy, spokoju, świeżego powietrza i unikalnej przyrody. Jak nigdzie indziej można tu wypocząć i przede wszystkim zregenerować się.

Czekamy na Was, do zobaczenia!

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: