facebook
ARTYKUŁ

Konno w góry

Ciepły wieczór, słońce w wszystkich odcieniach pomarańcza nieśmiało chowające się za górami, nieśmiało tlące się ognisko i tylko Ty i koń. Jeśli myślicie, że jest to wprowadzenie do jakiejś opowieści, to jesteście w błędzie. To zielenieckia rzeczywistość możliwa do spełnienia dzięki zlokalizowanemu w Zieleńcu Rancho  Gryglówka.

Konie to wyjątkowe zwierzęta, towarzyszące człowiekowi od wieków. Charakterne, ale jednocześnie niebywale empatyczne, potrafią wywrzeć niezwykle pozytywny wpływ na człowieka, kojąc nerwy i doskonale wpływając na samopoczucie. Jeśli dodamy do tego wyjątkowy klimat tutejszych ziem, konna przejażdżka może być doskonałą terapią dla zmęczonych szybkim tempem życia i przepracowanych przybywających do Zieleńca gości i turystów.

Obecność koni na zielenieckich pastwiskach wpisała się na dobre w wiosenno – jesienny krajobraz Zieleńca, podobnie jak narciarze i snowboardziści w okresie zimowym. Warto zaznaczyć, że pastwiska są zlokalizowane na terenach, które to w zimie pełnią funkcję stoków narciarskich.

Od wielu lat Rancho Gryglówka sukcesywnie rozwija swoją infrastrukturę oraz zaplecze związane z hodowlą koni jak i ich użytkowaniem w celach rekreacyjnych. Doświadczenie i zamiłowanie właścicieli rancha oraz kadry szkolącej przekłada się na wysoki profesjonalizm. Od X lat możliwe są również zajęcia w siodle w okresie zimowych – wszystko za sprawą krytej ujeżdżalni zlokalizowanej na stoku.

Jeśli jesteście w Zieleńcu lub w okolicy bądź planujecie dopiero wycieczkę to zachęcamy do odwiedzenia tego wyjątkowego miejsca, które stwarza nam kilka możliwości spędzenia wolnego czasu:

Jazda konna na ujeżdżalni

Jest to propozycja przede wszystkim dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tymi wspaniałymi zwierzętami. Zajęcia prowadzą doświadczeni instruktorzy, którzy swoim zamiłowaniem do koni potrafią zaszczepić każdego uczestnika szkolenia, a same zajęcia prowadzone są w stylu western i odbywają się na krytej ujeżdżalni.

Jeśli jednak mamy już jakiekolwiek doświadczenie w siodle to możliwa jest również nauka jazdy na koniach sportowych bądź nauka doszkalająca, która wyeliminuje najczęściej popełniane błędy.

Jazda konna w terenie

Bez wątpienia jest to propozycja dla osób posiadających umiejętności jeździeckie. Wycieczki konne w terenie to tak naprawdę możliwość poznawania tutejszych Gór Orlickich oraz ogromna dawka relaksu – zarówno dla jeźdźca i konia. Przepiękne widoki na wysokości 1000 m n.p.m. oraz piękno dzikiej przyrody na pograniczu polsko – czeskim sprawią, że taka wycieczka pozostanie na długo w naszej pamięci.

Wycieczki konne organizowane są w pojedynkę lub w grupach. Również czas wycieczki zależy od nas samych.

Rajdy konne

Zdecydowanie jest to propozycja dla osób, które chętnie oderwą się na kilka dni od codzienności. Kilkudniowe wycieczki nastawione są na zwiedzanie pasma Gór Orlickich i Gór Bystrzyckich połączone z noclegiem w Zieleńcu w jednym z obiektów noclegowych. Podczas całego dnia można liczyć na kilka przerw w miejscach gdzie każdy z nas doceni prawdziwe piękno przyrody. Zwieńczeniem całodniowych eskapad jest malowniczy zachód słońca połączony z ogniskiem.

Szum strumieni, bliskość lasu, przepiękne widoki i ogromna dawka relaksu – tak w skrócie można opisać rajdy konne, które realizowane są przez Rancho Gryglówka.

Pensjonat dla koni

Jeśli jednak jesteśmy już doświadczonymi jeźdźcami i posiadamy własnego konia to nie ma żadnych przeciwskazań, aby przyjechał do Zieleńca z nami. Wszak w Rancho Gryglówka działa pensjonat dla koni. Wielohektarowe pastwiska stwarzają również możliwość całodziennego wypasu koni w okresie letnim. Natomiast zimą konie przebywają w przytulnej stajni, w której mają dostępną całodzienną opiekę stajennego, codzienne są wypuszczane na padoki oraz dostają świeże górskie siano. Każdy boks w stajni jest wyposażony w automatyczne poidło, żłób ora paśnik.

Nie zależnie, zależnie którą opcję zdecydujemy się wybrać to jedno jest pewne – malownicza sceneria okolicy, głębia perspektywy, unikalny klimat oraz towarzystwo wierzchowca tworzą wspólnie doskonałą alternatywę dla każdej innej aktywności.

Kontakt:

2K1A2426
2K1A2477
2K1A2368
2K1A2243
2K1A2178

 

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: