facebook

Akademia Disc Golfa i turniej Zieleniec vol.2 PDGA C-Tier

Dodano: 28.07.2020

Jeśli mamy na myśli letnią aktywność fizyczną na stokach Zieleniec Sport Arena to mowa o Disc Golfie. Już w weekend 15-16 sierpnia zapraszamy do Zieleńca na letnią akademię Disc Golfa oraz turniej Zieleniec vol.2 PDGA C-Tier.

Gra w Disc Golf

Bazuje na zasadach klasycznego golfa, z tą różnicą, że zamiast piłką do dołka trafić należy dyskiem do specjalnego kosza. Zadaniem graczy jest przejście całego pola, wykonując jak najmniejszą liczbę rzutów. Podobnie jak w golfie tradycyjnym, zaczynamy rzutem z „tee”, każdy kolejny rzut podejmując z miejsca, w którym dysk się zatrzymał.

Co warto podkreślić Disc Golf to sport dla każdego nie zależnie od wieku czy kondycji fizycznej. Powstał w Stanach Zjednoczonych w latach 70. równocześnie z wynalezieniem frisbee. Od tamtego czasu dotarł do wszystkich zakątków świata, szczególne uwielbienie odnajdując w Finlandii czy Czechach.

W Zieleńcu od kilku lat działa jedno z większych pół do gry w naszym kraju. Więcej informacji o naszym polu oraz szczegółowy opis znajdziecie na dedykowanej stronie pod tym linkiem.

Warsztaty Disc Golfa – sobota 15 sierpnia

W sobotę 15 sierpnia Lion Disc Golf Club Kłodzko, Ośrodek Działaj Lokalnie Kłodzko, Działaj Lokalnie, zapraszają wszystkich chętnych na kolejną edycję spotkań z disc golfem pt. Letnia Akademia Disc Golfa 2020. Tym razem miejscem spotkania będzie zielenieckie pole. Zbiórka przy górnej stacji kolei Winerpol / Gryglówka o godzinie 11:00.

Sobotnie warsztaty są bezpłatne i jest to doskonała okazja, aby zapoznać się z grą w Disc Golfa i jego zasadami. Podczas warsztatów dla wszystkich będzie dostępny cały potrzebny sprzęt do gry, a instruktorzy nauczą jak się nim posługiwać.

W związku z ograniczeniami związanymi z COVID-19 prosimy o wcześniejsze poinformowanie nas o liczbie osób zainteresowanych udziałem w zajęciach – emailowo na adres mzieminski@o2.pl lub na stronie wydarzenia https://www.facebook.com/events/302248804312360

Turniej disc golfa – Zieleniec vol.2 PDGA C-Tier – niedziela 16 sierpnia

Natomiast w niedzielę 16 sierpnia zapraszamy wszystkich na międzynarodowy turniej disc golfa – Zieleniec vol.2 PDGA C-Tier. Zagramy 2 rundy po 14 dołków, ze słynnym Mordorem.

W związku z zaleceniami PDGA oficjalnego meetningu przed zawodami nie będzie. Wszystkie informacje o polu, dołkach, czasie staru i grupach będą podane na stronie wydarzenia, najpóźniej w sobotę wieczorem. Wyniki będą wprowadzane online przy wykorzystaniu discgolfmetrix – przy rejestracji prosimy wszystkich chętnych o założenie konta i zabranie ze sobą telefonów (pamiętajcie o naładowaniu baterii).

Start z dołka nr 1 – start flightów według harmonogramu ok 08:00 / 09:00. Dojście lub dojazd wyciągiem na start we własnym zakresie. Rozpoczęcie drugiej rundy planowane jest na ok godzinę 14:00.

Zapisy na zawody dostępne są na stronie:
https://discgolfmetrix.com/1382700
Początek rejestracji: 26.07.2020 godzina 20:00
Koniec 13.08.2020 godzina 24:00

Wpisowe:

  • 50 zł dla kategorii Open, Women, Masters, Amator
  • 0 zł dla graczy poniżej 18 roku życia

Maksymalna ilość zawodników – 60
Minimalna ilość osób w kategorii – 4

Oficjalna informacja o zawodach znajduje się na https://www.pdga.com/tour/event/46603 lub na stronie wydarzenia pod tym linkiem – https://www.facebook.com/events/1204092126611295

Pole do treningu będzie przygotowane w sobotę rano. Dla chętnych od godziny 13:00 turniej Double.

Wszyscy uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania wytycznych rządowych dotyczących pandemii COVID-19 i odpowiadają osobiście za nieprzestrzeganie zasad dystansu społecznego.

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: