facebook

A pod Orlicą…zima bez kompromisów!

Dodano: 31.01.2023

Zima po wszystkich wojażach i zwrotach akcji wreszcie poczuła się pod Orlicą, jak u siebie i to nas bardzo cieszy! Stabilna pogoda, opady śniegu, świetne warunki i optymistyczne prognozy na kolejne tygodnie to miód na nasze serca. Ale chyba nie tylko nasze? 

Konkretna warstwa białego puchu nie pozostawia wątpliwości — śnieżne szaleństwo trwa w najlepsze. Kolejne dni ferii to także dawka adrenaliny, nowych przygód, czy atrakcji na zielenieckich stokach i nie tylko. Zbierajcie ekipę, szykujcie deski i kaski, bo to dopiero początek zimowych emocji!

Zrób skok na stok

Nasze koleje i wyciągi pracują dla Was na pełnych obrotach. Codziennie od godziny 9.00 do 20.00 możecie śmigać do woli, ćwiczyć gibkość, nowe triki i bić kolejne rekordy prędkości. Aktualny rozkład i dostępność tras sprawdzicie poniżej:

Oczywiście safety first! Tu przypominamy o wygodnym stroju i o kaskach! Kaski podobnie jak narty, deski i wszystko, czego tylko potrzebujecie wypożyczyć tuż przy stokach. Profesjonalne wyposażone wypożyczalnie i doświadczona kadra chętnie pomoże wybrać odpowiednie elementy. Wszystko w kolorze zielonym czy niebieskim – nie mówimy nie!

Ponadto wracamy do popołudniowego ratrakowania wybranych tras – obecnie będzie się ono odbywać na trasach przy wyciągach:

  • Kolej 4os. Winterpol W5 – piątek / sobota / niedziela pomiędzy 16:30-18:00. W tym czasie stoki przy tej kolei są wyłączone.
  • Kolej 4os. Gryglówka G1 – piątek / sobota / niedziela pomiędzy 16:00-17:00. W tym czasie kolej działa bez przerwy. Wyłączane na czas ratrakowanie są tylko poszczególne trasy.

Zastrzegamy możliwość zmian w odniesieniu do aktualnie panujących warunków.

Do szusowania jeden krok?

Dawno nie jeździliście, a może wcześniej śnieg nie był waszym żywiołem? W Zieleńcu możecie szlifować (i zdobywać od podstaw) umiejętności na jednej, czy dwóch deskach. Szkoły narciarsko-snowboardowe prowadzą zajęcia zarówno indywidualne, jak i grupowe. Wszystko bez stresu, z dawką pozytywnej energii i przede wszystkim w tempie dopasowanym do adeptów śnieżnych szusów.  To widzimy się przy wyciągach?

Warto dodać, że pod Orlicą czekają na Was szerokie stoki o zróżnicowanym poziomie trudności. W sumie to aż 23 km tras zjazdowych, a wszystko w towarzystwie bajecznych widoków, ośnieżonych drzew i górskich panoram. Jeśli zatrzymaliście się kilka kilometrów od naszej stacji, nie musicie się martwić, że ominie Was szusowanko od rana do wieczora. Codziennie z Duszników-Zdrój i nie tylko kursują skibusy i taxi, które podrzucą Was ze sprzętem do Ziela.

Wypoczywaj tak, jak lubisz

W Zieleniec Sport Arena dbamy o dobry balans. Po sportowych emocjach, zjazdach pełnych adrenaliny i dobrej zabawy z przyjaciółmi warto pomyśleć o regeneracji. Basen, jacuzzi, a może relaks w saunie? Polecamy też sprawdzić bogatą ofertę zabiegów i masaży w miejscowych SPA.

Narciarskie zakwasy można też…rozchodzić! Tu polecamy Wam zdobywanie punktów widokowych piękne, białe panoramy na pasma Sudetów gratis. Najbliżej naszej stacji znajduje się wieża na Orlicy i Wielka Desztna tuż za czeską granicą.

A wieczorem, dla odmiany możecie wskoczyć w lśniące sanie i dosłownie ruszyć z kopyta w okoliczne lasy. Codziennie w pobliżu Zieleńca są organizowane kuligi. W pakiecie przejażdżka pięknymi, tradycyjnymi saniami, ognisko, góralskie opowieści i niezwykłe widoki. PS. Kuligi to dobra zajawka nie tylko dla najmłodszych!

Nie musisz się spieszyć, zostań w Zielu na dłużej

Oczywiście nie samymi zjazdami i trekkingami człowiek żyje… Na energetyczne doładowanie i smakowanie regionalnych potraw poleca się gastro pod Orlicą. Macie tutaj do sprawdzenia tradycyjna polską kuchnię z pierogami i żurkiem na czele, pizzę prosto z pieca, domowe wypieki i wiele innych pozycji na kulinarnej mapie Ziela.

Tyle się tu dzieje, że aż żal wpaść tylko na jeden dzień. Lokalne hotele i pensjonaty na ferie przygotowały dodatkowe atrakcje. Góralska chata z kominkiem czy hotel ze strefą odnowy biologicznej? Pod Orlicą możecie wybrać to, co najbardziej lubicie.

Zdjęcia z 31 stycznia

Z kim się widzimy – rękawicę w górę!

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: