facebook

A może partyjkę disc golfa? 

Dodano: 09.05.2019

Spacer po pięknych, górskich zboczach w wyjątkowych warunkach klimatycznych, do tego nutka sportowej rywalizacji łącząca w sobie kilka różnych dyscyplin. Czy taka forma aktywnego wypoczynku jest w ogóle możliwa? Oczywiście! W tym celu trzeba spełnić koniecznie jeden warunek – przyjechać do Zieleńca. 

Od kilku lat letni sezon w Zieleńcu oferuje przyjezdnym unikalną w skali całego kraju atrakcję – 10-dołkowe pole do disc golfa. A cóż to takiego? Wyjaśnienie tego terminu poniekąd przynosi sama jego nazwa – chodzi generalnie o trafianie czymś do czegoś, podobnie jak ma to miejsce w przypadku np. golfa. W przypadku Jeśli chodzi o disc golfa, różnica jest jednak zasadnicza – zamiast do dołków trafić należy do zamocowanego na specjalnym podniesieniu kosza i nie przy pomocy piłki, a specjalnego dysku. Cechą łączącą disc golf z jego tradycyjną odmianą jest przede wszystkim piękne otoczenie i sceneria w jakiej prowadzi się w grę (profesjonalne pola golfowe to naprawdę niezwykle malownicze, uroczo położone i zagospodarowane obszary).

Nie inaczej jest też w Zieleńcu, gdzie 10-dołkowe pole rozłożone zostało w pięknych terenach zlokalizowanych na zboczu Gór Orlickich w sąsiedztwie stoków Gryglówki (G1) i Winterpolu (W3).

Disc golf to dyscyplina dla każdego i w każdym wieku,

przy czym planując rozegranie partii tej kapitalnej dyscypliny sportu wziąć pod uwagę należy odległości, jakie pokonać należy pomiędzy dołkami oraz oczywiście prognozę pogody – brak opadów i suche podłoże będzie z pewnością czynnikiem podnoszącym komfort rozgrywania kolejnych partii.

Zielenieckie pole jest jednym w z największych w Polsce, dodatkowo najwyżej położonym. Podobnie ma się sprawa jeśli chodzi atrakcyjność terenu i samej okolicy – łagodne stoki Gór Orlickich są pięknym i niemal idealnym miejscem na taką aktywność, którą dodatkowo urozmaicić można o chwile spędzone na łonie natury i podziwianie pięknych widoków.

Całe pole w Zieleńcu przedstawiane zostało na poniższej mapie, natomiast opis poszczególnych dołków oraz szczegółowe zasady gry w disc golfa opisane znajdują się na dedykowanej zakładce, która dostępna jest pod tym linkiem na naszej stronie internetowej.

Zielenieckie pole dostępne jest od początku maja praktycznie do późnej jesieni – oczywiście ostatecznie zawsze czynnikiem determinującym zamknięcie pola przed zimą jest aura, a przede wszystkim jesienne opady deszczy i spadająca temperatura.

Samo korzystanie z pola jest bezpłatne, należy jedynie wnieść zastaw za wypożyczenie dysków, która po zakończonej grze jest rzecz jasna zwracana. Nie ma również żadnych ograniczeń wiekowych, jedynie nie chodzące jeszcze maluchy mogą mieć problem z oddaniem rzutu o odpowiedniej sile w odpowiednim… kierunku.

Zapraszamy Was gorąco do korzystania z pola,

które jest doskonałym uzupełnieniem dla wielu innych atrakcji i aktywności, jakie Zieleniec oferuje gościom i turystom wiosną, latem i jesienią.

 

 

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: