facebook

12 lutego wracamy na stoki i otwieramy hotele!

Dodano: 05.02.2021

Nasza ciężka praca, apele, ale też cały czas prowadzone analizy i współpraca przedstawicieli branży przyniosły wreszcie skutek – rząd postanowił znieść część obostrzeń. W związku z tym…

12 lutego wracamy na stoki oraz otwieramy hotele i pensjonaty!

Wykazaliśmy cierpliwość ponad stan, nie poddaliśmy się ani na chwilę. Oprócz uruchomienia programu edukacyjnego cały czas dbaliśmy o nasze stoki, jednocześnie aktywnie działając na rzecz przywrócenia ruchu na trasach narciarskich. Choć decyzja nie przyszła rządzącym z pewnością łatwo, należy ją docenić i za nią podziękować.

Od piątku, 12 lutego znów będziemy mogli do woli szusować na zielenieckich stokach oraz korzystać z naszej bazy noclegowej, która wg wstępnych założeń ma być dostępna w 50% (czyli połowa obłożenia danego obiektu). Do tego czynne będą także nasze wypożyczalnie sprzętu i oczywiście szkoły narciarskie. Warto dodać również, że proces luzowania obostrzeń obejmie także teatry, kina, filharmonie oraz mniejsze obiekty sportowe takie jak baseny czy lodowiska.

Dzisiejsza informacja to tak naprawdę najlepsze, co nas spotkało od początku roku. Zniesienie zakazu funkcjonowania stoków i działalności hoteli jest o tyle istotne, że cały czas mamy w naszych stronach kapitaną zimę – jest mróz, często pada śnieg, dzięki czemu warunki do #szusowanka są naprawdę wyśmienite.

Szczegóły dotyczące przywrócenia do życia ośrodka narciarskiego Zieleniec Sport Arena podamy w najbliższych dniach. Ale już dziś możemy powiedzieć, że czynna będzie większość kolei i tras od godziny 9:00 do 21:00 oraz hoteli i pensjonatów. Niestety baza gastronomiczna dostępna będzie cały czas jedynie w opcji na wynos.

Już dziś apelujemy wszystkich którzy planują przyjazd do Zieleńca o zachowanie najwyższego reżimu sanitarnego.


Zachęcamy przed przyjazdem do lektury pełnej polityki bezpieczeństwa, która znajduje się pod poniższym linkiem


Pragniemy również poinformować, że tuż po dzisiejszej oficjalnej konferencji prasowej, na której zostało ogłoszone luzowanie obostrzeń, odbyła się konferencja online z Premierem Mateuszem Morawieckim, Wicepremierem Jarosławem Gowinem oraz Ministrem Zdrowia Adamem Niedzielskim oraz innymi przedstawicielami branży hotelarskiej w Polsce. Z rekomendacji Burmistrza Dusznik-Zdroju wziął w niej udział także przedstawiciel bazy noclegowej Zieleńca. Na konferencji zostały przedstawione postulaty dotyczące działania branży noclegowej od 12 lutego, które zapewne znajdą się w oficjalnym rozporządzeniu. Jego publikacja nastąpi z początkiem nowego tygodnia. 

Dziękujemy Wam za cierpliwość i wiele słów wsparcia w tym trudnym okresie. Mamy nadzieję, że czeka nas jeszcze 5-6 tygodni kapitalnej jazdy i korzystania ze wszystkich dobrodziejstw Zieleńca i okolicy.

Z największa przyjemnością możemy na koniec napisać:

do zobaczenia na stokach!

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: