facebook

10 edycja maratonu MTB im. Artura Filipiaka „Fisha”

Dodano: 05.07.2017

Jest nam niezmiernie miło zaprosić Was do udziału w kolejnej, niezwykle ważnej dla Zieleńca i otwartej dla wszystkich imprezie – zawodach MTB im. Artura Filipiaka „Fisha”. Okazja jest tym bardziej wyjątkowa, że w tym roku odbędzie się jubileuszowa edycja tego wydarzenia.

Rowerowe Mistrzostwa Dolnego Śląska odbędą się w Zieleńcu 30 lipca i już dziś gorąco zachęcamy Was do udziału w tym wydarzeniu. Impreza otwarta jest absolutnie dla wszystkich sympatyków kolarstwa górskiego, niezależnie od aktualnie prezentowanego poziomy kolarskich umiejętności.

Oczywiście dla prawdziwych twardzieli i zawodowców przygotowana będzie trasa MEGA – 57 kilometrów długości i 1100 metrów różnicy wzniesień. Poprowadzona będzie oczywiście szlakami i drogami gór Bystrzyckich i Orlickich. Emocje, poziom adrenaliny, ale i piękne widoki i niezapomniane wrażenia – gwarantowane. Pamiętajmy jednak, że sportowa poprzeczka postawiona będzie w tym przypadku bardzo wysoko.

Ale organizatorzy tegorocznej edycji zawodów zachęcają do udziału całe rodziny z młodszymi pociechami. W ramach Mistrzostw prowadzona będzie zatem klasyfikacja rodzinna, a maluchy startować będą mogły w następujących kategoriach: M00, K00 (do 12 lat), M0, K0 (13-15 lat). Ekipy rodzinne z pewnością doskonale poradzą sobie z trasą MINI – 29 km z niewielkimi trudnościami technicznymi oraz 500 m przewyższenia.

Maraton MTB im. Artura Filipiaka „Fisha” organizowany jest przy współudziale Klubu Kolarskiego Ziemi Kłodzkiej, natomiast honorowy patronat nad imprezą objął Ryszard Szurkowski – legenda polskiego kolarstwa. Dodajmy, że pochodzący ze Świebodowa na Dolnym Śląsku Pan Ryszard jest dwukrotnym wicemistrzem olimpijskim, czterokrotnym medalistą mistrzostw świata i trzykrotnym mistrzem świata amatorów.

Wszystkich zainteresowanych historią tej imprezy oraz postacią Artura Filipiaka – pasjonata kolarstwa górskiego i tutejszych ziem, zapraszamy do odwiedzenia strony www.memorial.bikebrother.pl. Dodajmy także, że już teraz możliwe jest zapisanie się do udziału w zawodach, do czego gorąco zachęcamy (link to do formularza zapisów poniżej).

> ZAPISY

Jak zwykle przy takiej okazji gorąco zachęcamy do odwiedzenia Zieleńca nie tylko w dniu zawodów, ale przynajmniej w trakcie całego weekendu. Mistrzostwa Dolnego Śląska odbywają się 30 lipca, jednak warto zaglądnąć do nas już wcześniej – mała rozgrzewka, odrobina relaksu w SPA, a przede wszystkim spacery po otaczającej Zieleniec okolicy na przełomie lipca i sierpnia są naprawdę doskonałym pomysłem.
Oczywiście w przypadku dłuższego pobytu polecamy wcześniejsze zarezerwowanie miejsc noclegowych. Zieleniec również latem staje się coraz bardziej popularnym miejscem wypoczynku gości nie tylko z Polski, ale i Czech czy Niemiec. W związku z tym w wielu pensjonatach czy hotelach miejsca na cały letni sezon są już zarezerwowane.

Pamiętajmy także, że Zieleniec położony jest w górach, gdzie pogoda lubi (co niekoniecznie lubimy my) być zmienna. Dlatego przed przyjazdem do nas warto po pierwsze dokładnie przeanalizować prognozy, ale też niezależnie od ich ostatecznego przekazu, zabezpieczyć się na wypadek niższych temperatur czy opadów deszczu. Warto także tuż przed przyjazdem zaglądnąć na stronę www.zieleniec.pl, gdzie można podejrzeć na bieżąco na internetowych kamerkachaktualnie panujące u nas warunki.

Zapraszamy Was zatem bardzo serdecznie w nasze strony. W tym przypadku szczególnie gorąco polecamy 30 lipca i wyjątkowe zawody, które są mieszanką aktywnego wypoczynku, relaksu, odpoczynku na świeżym powietrzu, ale też porcją kapitalnej, rodzinnej zabawy.

Czekamy na Was!

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: