Weekend majowy

Zielówka? A cóż to jest? Nie, to nie nazwa lokalnego trunku. To taki wyjątkowy w ciągu roku czas - zwykle na początku maja - w trakcie którego koniecznie zaglądnąć trzeba w nasze strony. Dlaczego?

 

Czas na Zielówkę, czyli majówkę w Zieleńcu!

 

Majówka w Zieleńcu, bo tego rozwinięciem jest rzecz jasna tajemniczo brzmiące określenie zaproponowane w tytule, urokiem nie ustępuje żadnemu innemu miejscu w Sudetach. Pięknie tu u nas i zielono. Gdzieniegdzie tli się czasem wiosenny chłodek, ale i majowe słońce potrafi całkiem sympatycznie poświęcić. Wyjątkowa w tym wszystkim jest zieleniecka perspektywa - i to w kontekście cudownych widoków, jak i upływającego wolniej w tych stronach czasu. Czasu, który koniecznie spędzić trzeba na wypoczynku. Jego forma zależy już jednak wyłącznie od nas samych.

Idąc tropem aktywnej zimy, nie inną formę wypoczynku polecamy w okresie majowym, a także nadchodzącego w szybkim tempie lata. Aż prosi się tuż po śniadaniu wyjść na dwór, wybrać kierunek (albo nie) i iść. Najlepiej w góry. A w naszych stronach jest w czym wybierać.

Gór Ci u nas dostatek. Są i Orlickie - dla mniej wprawnych, ale i młodszych pasjonatów górskich wędrówek. Piękne są w nich widoki - już z oddalonej o kilka chwil spacerem (bądź kolejką) grani. Tam wspomniana wcześniej perspektywa ciągnie się kilometrami, skąd podziwiać można inne sudeckie masywy. Dodajmy, że przy lepszej widoczności widać z Zieleńca (i okolicy) zarówno Śnieżnik, jak i Śnieżkę.

Ale są też Bystrzyckie - dalece i zupełnie niesłusznie niedoceniane. Pełne tajemnic, nierozwiązanych zagadek, niekończących się śladów historii, ale też pięknych łąk i ciągnących się kilometrami szlaków.

Zieleniec i okolice nadają się rzecz jasna nie tylko do górskich wędrówek. Warto zabrać tu przede wszystkim ze sobą rower - może być zarówno górski (trasy, że palce lizać), ale może być i szosowy. Startując z Zieleńca koniecznie trzeba zrobić sobie Tour de Kotlina Kłodzka - odwiedzając po drodze turystyczne perełki, które czekają niemal za każdym rogiem. Kolejność i kierunek praktycznie bez znaczenia - wszędzie jest równie pięknie.

W ciągu długiego majowego weekendu w Zieleńcu czynne na pewno będą dla ruchu turystycznego koleje i to dwie. Już dziś znamy dokładny rozkład jazdy kanapy 4 osobowej Gryglówka (G1) oraz kanapy 6 osobowej z gondolkami SkyWay Express Nartorama (N2), które kursować będą:

  • 29.04-03.05.2017 (sobota – środa) w godzinach 10:00 – 18:00
  • 06-07.05.2017 (sobota – niedziela) w godzinach 10:00 – 18:00 i później w każdą sobotę i niedzielę w godzinach 10:00 – 18:00 aż do wakacji

Ważne informacje dodatkowe:
Wyciągi kursują co 30 minut (pełne godziny i połówki). Istnieje możliwość jej uruchomienia w tygodniu. Warunkiem jest organizacja grupy minimum 20 osób na indywidualne zamówienie po uprzednim kontakcie telefonicznym:

Ceny:

  • Dwustronny (wjazd i zjazd): 16 zł normalny i 12 zł ulgowy
  • Jednostronny (wjazd lub zjazd): 10 zł normalny i 8 zł ulgowy

Już dziś gorąco zachęcamy do planowania w Zieleńcu pobytu począwszy od piątku 28 kwietnia. Może być to dzień, dwa, weekend - a najlepiej dni dziesięć - aż tyle można uzbierać wolnego odpowiednio planując urlopy.

Zielówka zapowiada się wyśmienicie. Pozostaje trzymać mocno kciuki za pogodę, która w ostatnim czasie płata nam dość niespodziewane figle, jednak prognozy pogody na majówkę napawają nas wszystkim optymizmem.

 

Promocje

Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena
Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena

Kamerki Online