Ski Bus Wrocław

Już od 7 stycznia wszyscy wybierający się na narty do Zieleńca z Wrocławia, a nie posiadający własnych czterech kółek, będą mogli skorzystać ze specjalnego SkiBusa, który z Dworca Autobusowego dowiezie pasjonatów narciarstwa pod same stoki stacji narciarskiej Zieleniec Ski Arena.

 

Do Zieleńca SkiBusem

 

Szybko, ciepło i w komfortowych warunkach, bez konieczności zamartwiania się o przesiadki czy rozkłady jazdy. Ski Bus wyrusza z dworca przy ulicy Joannitów we Wrocławiu o 6:35 w każdą sobotę i niedzielę, a w Zieleńcu melduje się o 9:03. Czyli niemal dokładnie wtedy, gdy ruszają wyciągi i koleje.

W drogę powrotną zabrać się można o godzinie 16:20 i wrócić do Wrocławia na 18:40. Bez stresu, pośpiechu i na tyle wcześnie, aby zdążyć do domu na kolację i wieczorną bajkę.

SkiBus zatrzymuje się oczywiście w ważniejszych miejscowościach na trasie do Zieleńca: Ząbkowicach Śląskich, Kłodzku, Polanicy-Zdroju i Dusznikach-Zdroju. Bilet z Wrocławia do Zieleńca kosztuje 23 złote, natomiast z Kłodzka do Zieleńca 9,80 zł. Dobrą informacją dla wszystkich, którzy zdecydują się na podróż tym środkiem lokomocji jest możliwość zakupu 7-godzinnego karnetu w stacji narciarskiej z 15-procentowym rabatem. Warunkiem jest oczywiście posiadanie skibusowego biletu, który kupić można w kasach PKS na wrocławskim dworcu oraz oczywiście u kierowcy, a także karty rabatowej, którą każdy pasażer dostaje od kierowcy (karta rabatowa honorowana jest w Kasie Gryglówka przy przystanku PKS na Zieleńcu).

SkiBus kursować będzie na trasie Wrocław - Zieleniec - Wrocław w każdy weekend od 7 stycznia do 26 lutego, a wszelkie dodatkowe informacje uzyskacie pod numerem telefonu: 601 202 159.

Gorąco zachęcamy do korzystania ze SkiBusa, szczególnie że jesteśmy w samym środku szczytu narciarskiego sezonu kiedy to odwiedza nas bardzo duża liczba przyjezdnych z całej Polski. Oczywiście większość z nich podróżuje… samochodami.

Przy tej okazji przypominamy także, że specjalny SkiBus kursuje także na odcinku Duszniki-Zdrój - Zieleniec - Duszniki-Zdrój. Szczegółowy harmonogram kursów (których jest oczywiście znacząco więcej) oraz wszelkie niezbędne informacje opisane zostały w osobnym artykule pod tym linkiem.

 

Szczegóły dotyczące kupna biletów:

Bilety na SKIbus Wrocław - Zieleniec - Wrocław można zakupić bezpośrednio u kierowcy w dniu wyjazdu lub wcześniej z minimum 3- dniowym wyprzedzeniem.
Aby wykupić bilety wcześniej, należy zgłosić chęć zakupu biletów pisząc na adres mailowy pks-klodzko@wp.pl. Po przyjęciu zgłoszenia, klient otrzyma zwrotną informację o dalszych krokach do zrealizowania zakupu biletów. Płatność za bilety może nastąpić przelewem na konto PKS w Kłodzku.
Zakup biletu w jedną stronę nie gwarantuje miejsca na kursie powrotnym, ale oczywiście w przypadku skorzystania z możliwości wcześniejszej rezerwacji opisanej w pkt 1 można zarezerwować i wykupić bilety również na kurs powrotny. Procedura zgłaszania rezerwacji na kurs powrotny taka sama (jak w pkt 1).
Wszelkie informacje dot. kursowania SKIbusa są udzielane również pod numerem telefonu 661955 777.

 

Rozkład jazdy SkiBUS

Wrocław - Zieleniec

Przystanek Godzina odjazdu
Wrocław, ul. Joannitów/D.A. 6:35
Ząbkowice Śląskie, ul. Wrocławska 7:35
Kłodzko, Pl. Jedności 1/D.A. 8:05
Polanica-Zdrój, ul. Kłodzka/Dworzec 8:24
Duszniki-Zdrój, ul. Świerczewskiego/ZEM 8:43
Zieleniec 9:03

 

Zieleniec - Wrocław

Przystanek Godzina odjazdu
Zieleniec 16:20
Duszniki-Zdrój, ul. Świerczewskiego/ZEM 16:39
Polanica-Zdrój, ul. Kłodzka/Dworzec 16:55
Kłodzko, Pl. Jedności 1/D.A. 17:10
Ząbkowice Śląskie, ul. Wrocławska 17:40
Wrocław, ul. Joannitów/D.A. 18:40

Autobus kursuje w soboty i niedziele w okresie 7 stycznia – 26 lutego 2017 r.

Promocje

Darmowy karnet Free-Ski

Kamerki Online