Ski Bus z Dusznik-Zdroju

Nie macie własnego samochodu? Przyjechaliście w nasze strony pociągiem lub autobusem? O transport do Zieleńca nie musicie się martwić. Tuż spod dworca PKP w Dusznikach-Zdroju specjalny SkiBus zawiezie Was pod same wyciągi narciarskie.

 

SkiBusem z centrum Dusznik do Zieleńca

 

Sezon zimowy w pełni, warunki na stokach doskonałe. Nie wszyscy jednak przyjeżdżają na narty własnym samochodem. Ale z dostaniem się do Zieleńca z Dusznik-Zdroju nie będzie większego problemu. Od 25 grudnia (do 31 marca) do stacji narciarskiej w Zieleńcu kursuje specjalny SkiBus. Kursów każdego dnia jest kilkanaście.

Co jednak niezwykle istotne, zmianie od 24 stycznia uległy godziny odjazdów, a drobnej modyfikacji w ostatnim czasie poddana została także trasa. I tak pierwszy SkiBus odjeżdża z Placu Warszawy o godzinie 7:54 i dopiero później zatrzymuje się przy PKP (poprzednio była to godzina 8:10 i przystanek własnie przy dworcu PKP). Aktualna trasa przejazdu SkiBusa przedstawia się następująco:

Pl. Warszawy - Polonez - Impresja - Podgórze - Muza - Stacja PKP - ZEM i potem już w Zieleńcu - Mieszko - WinterPol - główny parking - Nartorama. Natomiast trasa powrotna to:

Stalowy Zdrój - Muza - Podgórze - Impresja - Limba - Hala Sportowa - Stacja PKP.

Godziny odjazdów i przyjazdów opracowane zostały tak, aby każdy przyjeżdżający do Dusznik zdążył spokojnie dotrzeć na stoki, a także wrócić i to niezależnie od tego, czy mieszka w samych Dusznikach czy we Wrocławiu. Ostatni kurs na dworzec jest jednak teraz o wiele później niż poprzednio, bo o godzinie 22:10 (z przystanku przy ośrodku Mieszko) i do przystanku przy Hali Sportowej przyjeżdża na godzinę 22:50. A to daje możliwość skorzystania z Nocnej Jazdy w Zieleńcu!

Natomiast ostatni kurs do dworca PKP odjeżdża z Zieleńca o 20:26 z przystanku przy głównym parkingu i dojeżdża do stacji kolejowej na 21:02. Warto w tym momencie dodać, że ostatni pociąg do Wrocławia jest o godzinie 21:06.

 

Szczegółowy rozkład jazdy zamieszczony został oczywiście poniżej.

Przejazd SkiBusem jest bezpłatny dla wszystkich, którzy będą mieli przy sobie dowód uiszczenia opłaty uzdrowiskowej (na druku należy dokładnie wpisać liczbę osób, która ją wniosła). Wszyscy, którzy przyjechali do Dusznik czy Zieleńca wyłącznie na narty i nie nocują w kurorcie, będą musieli kupić bilet (u kierowcy SkiBusa), którego cena wynosi 5 złotych od osoby. Sam bus jest oczywiście wyposażony w bagażnik do przewożenia nart, więc problemów z transportem na zielenieckie stoki nie będzie żadnego.

Gorąco zachęcamy do przyjazdu do Zieleńca właśnie pociągiem i później SkiBusem. Trasa kolejowa do Kudowy-Zdroju (przez Duszniki rzecz jasna) jest wyjątkowo piękna. Pociąg z Wrocławia wyjeżdża co prawda o 5:25, ale naprawdę warto z niego skorzystać.

 

Promocje

Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena
Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena

Kamerki Online