Polish Disc Golf Championships

Jesienny weekend w Zieleńcu? Dlaczego nie! Tym bardziej, jeśli upłynie on pod znakiem międzynarodowego turnieju disc golfa, który 22 i 23 października rozgrany zostanie w naszym kurorcie. 

 

Międzynarodowy turniej Disc Golfa w Zieleńcu

 

Zieleniec już po raz drugi będzie gospodarzem międzynarodowych rozgrywek w tej zyskującej coraz większą popularność dyscyplinie sportu. Ubiegłoroczne zawody na polu Zieleniec DiscGolfPark były pierwszą w Polsce okazją do zdobycia punktów w ratingu PDGA – międzynarodowej organizacji zrzeszającej graczy z całego świata (Professional Disc Golf Association). Dzięki temu wydarzeniu odwiedzili nas goście z Czech, Finlandii i Estonii. 

Podobnie będzie w tym roku. Udział w turnieju zapowiedzieli również zawodnicy z Niemiec i Szwajcarii, spośród których wielu będzie z pewnością takich, którzy do Zieleńca zawitają po raz pierwszy w życiu. 

Polish Disc Golf Championships to impreza otwarta dla wszystkich, która kontynuuje piękną tradycję zmagań na najpiękniejszym polu w Polsce i jednym z najlepszych pól w Europie. W nieprzewidywalnych i często bardzo trudnych warunkach pełno jest zwrotów akcji, ogromnych emocji, ale przede wszystkim dobrej zabawy i ruchu na świeżym powietrzu. 

Zieleniecki turniej będzie ostatnim w tym roku. Ale biorąc pod uwagę dynamikę rozwoju tej dyscypliny w Polsce, nie będzie trzeba długo czekać na daty kolejnych zawodów, które rozgrane zostaną w przyszłym sezonie. 

Gorąco zachęcamy wszystkich do zapoznania się z zasadami gry oraz spróbowania swoich sił na polu Zieleniec DiscGolfPark 22 i 23 października. Pole jest otwarte od zmierzchu do świtu, a dyski można wypożyczać w oznaczonych ośrodkach. 

W turnieju może wziąć udział każdy – nie jest wymagane członkostwo w PDGA, a sztukę gry naprawdę łatwo opanować bez względu na wiek. Mniej odważnym pozostaje kibicowanie lub trening pod okiem doświadczonych graczy. Zawody odbędą się w sobotę i w niedzielę – flighty startują od samego rana, zaś treningi rozpoczną się już w piątek (21 października). 

W sobotę 22 października wyciąg Nartorama Skyway Express czynny od 09:00 do 14:00. Zachęcamy wszystkich uczestników zawodów jak i turystów do skorzystania z wyciągu

Do zobaczenia! 


Promocje

Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena
Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena

Kamerki Online