Atrakcje Zieleńca

Zieleniec Ski Arena ma do zaoferowania gościom wiele atrakcje umilających pobyt. Oprócz samej jazdy na nartach lub snowboardzie, zapraszamy również do zwiedzania pobliskich miejsc i korzystanie z atrakcji. Oto kilka propozycji:

Atrakcje Zielenca

Disc Golf - nowa atrakcja w Zieleńcu

Disc Golf - nowa atrakcja w Zieleńcu

Na czym polega gra? Disc golf bazuje na zasadach klasycznego golfa, z tą różnicą, że zamiast piłką do dołka należy trafić dyskiem do specjalnego kosza. Zadaniem graczy jest przejście całego pola, wykonując jak najmniejszą liczbę rzutów. Podobnie jak w golfie tradycyjnym, zaczynamy rzutem z „tee”, każdy kolejny rzut podejmując z miejsca, w którym dysk się zatrzymał.

Masarykova chata

Obiekt zbudowany został na początku XXwieku. W czasie II wojny światowej było to sanatorium a póżniej miejsce szkoleń dla oddziałów Hitlerjugend.Schronisko ma piękną dużą salę z rzeźbami na suficie (duch Gór Orlickich) i na ścianach. Dzisiaj można się tam zatrzymać i odpocząć w istniejącej restauracji. To jedno ze strategicznych miejsc tras biegowych.

Rancho Gryglówka

Ośrodek jeździecki znajduje się przy stoku narciarskim, nieopodal kolei linowej Gryglówka. Goście rancha mogą skorzystać z nauki jazdy konnej w stylu western. Ośrodek czynny jest od marca do późnej jesieni.

Kręgielnia

Mieści się w Hotelu Zieleniec. Do dyspozycji odwiedzających są dwa tory do gry z pełni skomputeryzowanym systemem naliczania punktów i prowadzenia gry. Udostępniony jest również stół bilardowy, cymbergaj i inne gry zręcznościowe.

Torfowisko pod Zieleńcem

Jest florystycznym rezerwatem przyrody, oddalonym od stacji narciarskiej o zaledwie 4 km. Zimową porą ścieżkę przebiegającą wokół torfowiska pokonać można dzięki drewnianym pomostom. Punktem docelowym spaceru jest drewniana wieża widokowa, z której można podziwiać najbliższą okolicę Zieleńca.

Przepyszne w Zieleńcu są nie tylko widoki, czyli o górskim pstrągu słów kilka

„Strumyka fala szybka wśród jasnych bieży łąk. W niej pląsa mała rybka, wesoły, górski pstrąg”. Takimi oto słowami (z jedną niewielką zmianą) Franciszek Schubert, austriacki kompozytor, będący jednym z pierwszych przedstawicieli romantyzmu, wprowadził poprzez swoją pieśń postać pstrąga do muzycznego menu. Ale co ów rybka ma wspólnego z Zieleńcem?

Promocje

Zniżka na kręgielnie dla gości mieszkających Zieleńcu

Kamerki Online