Aktualności

Wszystko co dobre, musi się kiedyś skończyć. Nie inaczej jest niestety w przypadku zawodów o Dziecięcy Puchar Orlicy, których ostatnia edycja odbyła się w sobotę, 18 marca w Zieleńcu.

 

Wyniki tegorocznych zawodów o Dziecięcy Puchar Orlicy w sezonie 2016/2017

 

Zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Dzięki temu w ostatnią sobotę możliwe było rozegranie ostatnich w tym sezonie zawodów w ramach cyklu DPO. Niestety, ale po porannych opadach śniegu aura nie okazała się być bardzo łaskawa - jej nagła zmiana spowodowała konieczność rozegrania tylko jednego przejazdu. Nikogo to jednak nie zniechęciło.

I tak wśród Smerfów podczas finałowej edycji (niezrzeszonych w żadnym klubie) wygrał Piotr Mielnicki, który wyprzedził Adasia Lubienieca o… jedną dziesiątą sekundy! Cóż to była za walka. Na trzecim miejscu podium uplasowała się Kasia Dziąsko. Triumfatorem klasyfikacji generalnej DPO w sezonie 2016/2017 został w tej kategorii Adam Lubieniec (708 punktów), na drugim miejscu uplasował się Mielnicki Piotr (548 punktów), a trzecie miejsce na podium przypadło dla Dziąsko Kasi (484 punktów).

Wśród Skrzatów najlepszy w sobotę okazał się Tymon Komęza (który zgarnął również nagrodę w całym cyklu, gromadząc w trakcie sezonu 660 punktów). Na drugim miejscu podium sobotnich zawodów znalazła się Maja Lubieniec , a na trzecim Witek Bałamut.  Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej przypadło Maciejowi Romańczuk, a trzecie Mai Lubieniec.

W kategorii Krasnali sobotnie zawody wygrał Michał Cimochowicz zwyciężając także w klasyfikacji generalnej (660 pkt.). Na drugim miejscu w ostatnich zawodach sezonu zakończyła zmagania Amelia Szkudlarek, a na trzecim Krzysztof Kalisz. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej przypadło Krzysztofowi Kalisz, a trzecie miejsce na podium zdobył Szymon Szkwarek.

W kategorii Krasnali Starszych zwyciężył Aleksander Jarus, który zdominował całą konkurencję w tym sezonie, wygrywając klasyfikacje generalną z dorobkiem 780 punktów. W sobotę wyprzedził na mecie drugą Hanię Spyrę oraz trzeciego Kubę Paradowskiego – i takie same miejsca przypadły dla tych zawodników w klasyfikacji generalnej.

Kategorię Elfów wygrał, podobnie jak sobotnie zawody, Michał Nosal, który w całym cyklu uzbierał 532 punkty. Na drugim miejscu uplasował się Michał Krysa oraz na trzecim Jeremiasz Janiszewski.

Zwycięzcą sobotnich zawodów w kategorii Open został Jędrze Spyra, drugi był Krzysztof Jarus, a trzeci Maciej Painta. Całą klasyfikację w tym sezonie w tej kategorii na pierwszym miejscu ukończył Krzysztof Jarus z dorobkiem 592 punktów, drugie miejsce Jędrzej Spyra oraz trzecie Maciej Painta.

Jeśli chodzi o tzw. klubowiczów, czyli zawodników zrzeszonych w sportowych klubach, to sobotnie zawody zakończyły się następującymi rozstrzygnięciami. Wśród Smerfów wygrał Maciej Ossowski. W kategorii Skrzatów najlepsza w sobotę okazała się Martyna Ossowska, która wyprzedziła na mecie Laurę Oleksiuk oraz Lenę Wronę. Wśród Kransali najlepszy był z kolei Dominiki Czarnik, który był szybszy od Bartosza Fabicha i trzeciej na mecie Amelii Kosewskiej.

Kamil Zawiślak natomiast nie dał szans Patrykowi Lazarowiczowi (II miejsce) i Livii Oleksiuk - tak przedstawiało się podium sobotnich zawodów w kategorii Krasnali Starszych. W ostatniej kategorii wśród klubowiczów - Elfach - najlepszy był Mateusz Spyra, który wyprzedził na mecie Ninę Wronę.

Pełne wyniki finałowych zawodów dostępne są poniżej:

Wyniki edycji finałowej

A tutaj zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową klasyfikacją generalną całego cyklu we wszystkich kategoriach wiekowych.

Klasyfikacja generalna - Amatorzy Klasyfikacja generalna - Kluby sportowe

Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w tegorocznej edycji Dziecięcego Pucharu Orlicy, która okazała się być wyjątkowo udanym przedsięwzięciem. Może jedynie brak możliwości rozegrania drugiego przejazdu w trakcie finałów mało przyjemną informacją, jednak całe wydarzenie począwszy od zawodów bożonarodzeniowych okazały się być bardzo dużym sukcesem.

Już dziś gorąco zapraszamy wszystkich do udziału w DPO w przyszłym sezonie - oczekujcie pierwszych wieści już u progu narciarskiego sezonu! Do zobaczenia!

 

Fotorelacja z edycji finałowej 18.03.2017

 

Promocje

Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena
Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena

Kamerki Online