Aktualności

Mimo zbliżającej się wiosny, w Zieleńcu wciąż panują bardzo dobre warunki. Biorąc pod uwagę fakt, że za chwilę minie połowa marca, stoki pokryte są wyjątkowo grubą jak na tę porę roku pokrywą śnieżną.

 

Jak kręcimy w tym tygodniu?

 

Aura w tym sezonie wyjątkowo sprzyja narciarzom. Praktycznie od początku grudnia (choć wyciągi ruszyły jeszcze w listopadzie) działają u nas bez przerwy wszystkie wyciągi i koleje, otwarte są także narciarskie trasy. Dzięki wyjątkowemu klimatowi praktycznie niezauważalnie przeszliśmy wszelkie ocieplenia, które i tak są znacząco łagodniejsze niż innych miejscach Dolnego Śląska.

Na trasach leży od 20 do 135 centymetrów śniegu, którego przybyło po weekendowych, symbolicznych opadach. Czynne są aktualnie wszystkie koleje i wyciągi, których jest w Zieleńcu w sumie 27. W porównaniu ze szczytem sezonu zmieniły się jedynie godziny otwarcia poszczególnych z nich, które przedstawiają się następująco:

  • Gryglówka od 9:00 do 16.00
  • Bartus od 9:00 do 17.00
  • Diament od 9:00 do 17.00
  • Nartorama od 9:00 do 22.00
  • Mieszko od 9:00 do 22.00
  • Winterpol od 9:00 do 22.00 (przy czym kanapa 4-osobowa przy Szarotce czynna jest do godziny 16.00)

Prognozy pogody na najbliższe dni (do końca tygodnia) są również korzystne. Nocne przymrozki pozwolą na odpowiednie przygotowanie stoków, a utrzymująca się nieco powyżej zera temperatura w ciągu dnia nie powinna znacząco utrudniać jazdy. Choć podkreślić należy, że wraz ze wzrostem temperatury, który o tej porze roku jest nieunikniony, śnieg staje się nieco cięższy, dzięki czemu jazda szczególnie w bardziej nasłonecznionych miejscach może nie być w pełni komfortowa. Dobrą informacją są jednak spodziewane opady śniegu - sypać w Zieleńcu według prognoz ma w najbliższy weekend (18-19 marca).

Przypominamy, że w najbliższy weekend odbywają się w Zieleńcu dwie imprezy sportowe. W sobotę 18 marca rozegrane zostaną finałowe zawody o Dziecięcy Puchar Orlicy (na stoku W5 Winterpolu). oraz Otwarte Mistrzostwa Uniwersytetu Wrocławskiego w narciarstwie alpejskim i snowboardzie na stoku Mieszko M3. Wszelkie szczegóły dotyczący obu wydarzeń, procesu zapisów i warunków udziału znajdziecie w odpowiednich zakładkach na naszej stronie internetowej.

 

Promocje

Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena
Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena

Kamerki Online