Aktualności

Narciarstwo to piękna dyscyplina sportu. Jednak jej uprawianie wiąże się także z wieloma rzeczami, o których trzeba pamiętać. Rzecz oczywiście dotyczy odpowiedzialności na stoku nie tylko za siebie, ale i tych, którzy w tym samym czasie z niego korzystają.

 

Akcja Bezpieczny Stok w Zieleńcu na stoku Diament

 

I właśnie zagadnieniu odpowiedzialnego uprawiania narciarstwa i poznania wszystkich zasad, które na stokach obowiązują poświęcona jest akcja Bezpieczny Stok, która w najbliższy weekend zawita do naszej stacji narciarskiej na stok Diament.

Jest ona skierowana przede wszystkim do młodszych narciarzy, którzy dopiero zaczynają albo zaczęli niedawno swoją przygodę z nartami. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby w akcji brali udział przedstawiciele wszystkich pokoleń - czasy i zasady się przecież zmieniają, za czym idzie z pewnością i zmiana ludzkich zachowań.

Bezpieczny Stok to przedsięwzięcie, które poprzez zabawę uczy jak w ogóle przygotować się do wejścia w narciarski świat, jak dobrze rozgrzać mięśnie i przygotować organizm do tego wysiłku, jak udzielać pierwszej pomocy czy jak postępować w przypadku zagrożenia lawinowego. Ta sprawa co prawda Zieleńca nie dotyczy, jednak przecież i w polskich Tatrach jest to zjawisko często występujące, nie wspominając już o stokach alpejskich.

Dodatkowo wspominać też będziemy o konieczności zachowania na stoku i wokół niego dobrych manier czy dbałości o narciarską infrastrukturę, bez której ciężko przecież wyobrazić sobie białe szaleństwo.

Całą akcję od lat wspierają i pomagają organizować kluczowe dla funkcjonowania projektu podmioty: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Policja oraz oczywiście TOPR i GOPR.

Przedstawiciele tych trzech instytucji będą zresztą czynnie uczestniczyć w zabawach i nauce na stoku, przypominając jak ważne jest zachowanie zdrowego rozsądku w trakcie uprawiania tej pięknej dyscypliny sportu.

Spotykamy się już w najbliższą sobotę, 25 lutego od 10:00 do 15:00 na stoku Diament (D1). Udział w całej zabawie jest oczywiście bezpłatny - im będzie nas więcej, tym dla wszystkich lepiej!

Promocje

Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena
Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena

Kamerki Online