Aktualności

W sobotę, 18 lutego odbyła się w Zieleńcu kolejna edycja zmagań o Dziecięcy Puchar Orlicy. Znakomity poziom sportowy zawodów i potężna dawka zimowej energii przypomniały nam o tym, jak ważne jest to dla naszej wydarzenie.

 

 

Zawody sportowe zorganizować można oczywiście zawsze - śniegu nie brakuje, a i kawałek stoku zawsze się znajdzie. Jednak o wiele większym wyzwaniem jest cykliczna organizacja sportowych zmagań, które na stałe wpiszą się w kalendarz wydarzeń w danym regionie.

I tak właśnie jest w przypadku DPO, czyli Dziecięcego Pucharu Orlicy, który już od przeszło dwudziestu lat organizowany jest w naszej stacji narciarskiej. I nie ma co ukrywać - podobnie będzie w kolejnych latach. Mało tego - w planach jest dalszy rozwój tego zyskującego coraz większą popularność wydarzenia.

Co działo się na stokach w sobotę? Jak zwykle bardzo wiele. W zawodach we wszystkich kategoriach wiekowych udział wzięło 80 zawodników. Wśród Smerfów wygrał Adam Lubieniec, który o ponad sekundę wyprzedził Kasię Dziąsko (+1.10 sek) i o niemal cztery Piotra Mielnickiego (+3.84 sek).

Zupełnie inna sytuacja miała miejsce wśród Skrzatów, gdzie Tymon Komęza zdeklasował rywali (a właściwie rywalki). Drugą na mecie Maję Lubieniec wyprzedził o 7.68 a trzecią Laurę Oleksiuk o 8.74 sekundy.

Natomiast wśród Krasnali rywalizacja była już o wiele bardziej zacięta. Zwycięzca, Michał Cimochowicz był szybszy od Szymon Szkwarka zaledwie o 0.60 sekundy. Trzeci na mecie Adrian Dzięgiel stracił już 1.40 sekundy.

Zwycięzcami wśród Starszych Krasnali i Elfów byli odpowiednio Aleksander Jarus i Michał Krysa, a w kategorii Open Jędrzej Spyta, który wyprzedził Macieja Paintę i Krzysztofa Jarusa.

Pełne wyniki zawodów we wszystkich kategoriach dostępne są pod tym linkiem.

Sobotnie zawody były niestety przedostatnią odsłoną zmagań o Dziecięcy Puchar Orlicy w tym sezonie. Przypominamy, że finał sezonu odbędzie się w Zieleńcu 18 marca, na który już teraz gorąco Was zapraszamy. Zapisy odbywać się będą podobnie, jak do tej pory, zmianie nie ulegną również kategorie wiekowe. Nic tylko zaplanować przyjazd najlepiej na cały weekend i wziąć udział w tej pełnej dobrej zabawy i energii kapitalnej imprezie na śniegu.

 

Fotorelacja - 21.01.2017

Fotorelacja - Edycja Bożonarodzeniowa

Promocje

Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena
Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena

Kamerki Online