Aktualności

W sobotę, 4 lutego, na stoku przy kanapie W5 rozegrana została kolejna runda zawodów w ramach cyklu zmagań o Dziecięcy Puchar Orlicy. Niemal setka uczestników pokazała jak znakomicie można się w Zieleńcu bawić i aktywnie wypoczywać oczywiście w rytmie sportowej rywalizacji.

 

Wyniki zawodów o Dziecięcy Puchar Orlicy (4 lutego)

 

Dziecięcy Puchar Orlicy to już tradycja naszej stacji narciarskiej. Organizowane w każdym sezonie i składające się z kilku rund zawody stały się jednym z najważniejszych wydarzeń zimowego sezonu w Zieleńcu. Na fenomenem tego przedsięwzięcia składa się wiele czynników - jednym z nich jest niewątpliwie jego konstrukcja. Możliwość udziału w zabawie całych rodzin wraz z najmłodszymi pociechami (przypominamy, że w zawodach DPO mogą brać udział roczniki 2011 i młodsze), wymagająca, aczkolwiek nieco łatwiejsza niż w zawodach o Puchar Świata trasa oraz przede wszystkim stacja narciarska w Zieleńcu - jej rodzinny, bardzo otwarty charakter - to powody, dla których cały cykl staje się coraz bardziej popularny.

4 lutego odbyły się kolejne zawody. I do czego zdążyliśmy się już przyzwyczaić, doskonałej zabawy oczywiście nie zabrakło. Ale w powietrzu czuć było ducha sportowej rywalizacji, co jest przecież równie istotne. Były zwroty akcji, wola walki i pokonywania własnych słabości. Po prostu pięknie!

W kategorii Smerfów Adam Lubieniec zdeklasował swoich rywali. Drugą na mecie Kasię Dziąsko i trzeciego Piotra Mielnickiego wyprzedził w dwóch przejazdach odpowiednio o 6.51 oraz 9.61 sekundy. Klasa! Nieco bardziej zacięta walka toczyła się wśród Skrzatów. Jan Horodecki był szybszy od Maćka Romańczyka o niespełna dwie sekundy, natomiast od Anny Kuleszy już o niecałe trzy (2.89 sek).

Wyniki II EDYCJI 04.02.2017

Iskry natomiast leciały w kolejnej kategorii wiekowej - wśród Krasnali. Czasy pierwszych trzech zawodników mieściły się w niecałej sekundzie różnicy:

  1. Michał Cimochowicz Michał - 54.47 (29.60 24.87 sek)
  2. Adrian Dzięgiel - 55.17 (29.52 25.65 ) - 0.70 sek. straty
  3. Radosław Tandejko 55.21 (29.51 25.70) - 0.74 sek. straty

Wśród Krasnali starszych najlepsza okazała się Hanna Spyra, która na mecie wyprzedziła Aleksandra Jarusa i Jakuba Paradowskiego, natomiast wśród Elfów zwyciężył Michał Krysa. Podium w kategorii Open zajęli kolejno Krzysztof Jarus (43.87), Maciej Painta (44.19) oraz Adam Kulesza (45.29). Komplet wyników z II edycji zawodów znajdziecie pod poniższymi linkami:

Rozegrana w sobotę II edycja była swego rodzaju półmetkiem jeśli chodzi o zawody o Dziecięcy Puchar Orlicy. Choć pamiętajmy, że w tym sezonie rozegrana została już także edycja bożonarodzeniowa, która tym razem również wliczana była do klasyfikacji generalnej.

Nie jest to jednak koniec zmagań w ramach całego cyklu w tym sezonie. Spotkamy się w Zieleńcu jeszcze dwukrotnie - 18 lutego oraz 18 marca. Przecież do końca zimowego sezonu pozostało jeszcze naprawdę sporo czasu.

Terminy i regulamin Dziecięcego Pucharu Orlicy 2016/2017

Już dziś gorąco zachęcamy Was nie tylko do udziału w zawodach, ale także do odwiedzania naszej stacji przy innych okazjach, jak również i bez okazji - tak po prostu. Śniegu, kapitalnej atmosfery i warunków na pewno w Zieleńcu nie zabraknie!

Film z trasy zawodów

Promocje

Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena
Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena

Kamerki Online