Aktualności

Możemy zaryzykować stwierdzenie, że to dopiero połowa sezonu. I nawet jeśli obliczenia wskażą, że ten symboliczny moment miał miejsce kilka dni temu, to do końca końca zimy w Zieleńcu jeszcze tak naprawdę bardzo daleko.

 

Zieleniec. Twoje miejsce na narty

 

Czasem nie możemy się nadziwić. Zimy zwykle bywają u nas śnieżne i mroźne. Ale ten sezon jest naprawdę niesamowity. Nie wiemy, czy to efekt globalnego ocieplenia czy wręcz przeciwnie. Bez względu jednak to, co wpływa na taki a nie inny stan rzeczy, nie mamy nic na przeciwko, aby tak zostało.

Każdy dzień rozpoczyna się u nas wcześnie, choć wyciągi startują przecież „dopiero” o 9:00. Jednak jeszcze przed tą godziną ekipa Zieleńca bierze się do intensywnej pracy, dbając o możliwie najlepsze przygotowanie stoków. Tym bardziej, że szusować można u nas przecież i po zmroku aż do 22:00 Zresztą miłośników nocnej jazdy przybywa u nas z każdym kolejnym sezonem. Ale tak to już jest - jak się raz spróbuje…

Kalendarz wydarzeń do końca sezonu pełen jest jeszcze wielu atrakcji dla narciarzy i snowboardzistów w każdym wieku. Najważniejszym z nich, przede wszystkim dla nas, są oczywiście zawody o Dziecięcy Puchar Orlicy (kolejne zawody 4 i 18 lutego oraz 18 marca). Choć to tylko zabawa na śniegu, poziom zawodów oraz rywalizacja w poszczególnych grupach wiekowych staje się pasjonująca. Nie ma chyba dla nas większej satysfakcji jak tłumy uśmiechniętych od ucha do ucha uczestników ścigających się na naszych stokach. Cud, miód!

Ale, ale! Pamiętajmy proszę, że nasza stacja stawia także, a może nawet przede wszystkim, na edukację. I nie chodzi oczywiście o język polski, matematykę czy fizykę. Ale o szkolenie narciarskich umiejętności. Chcemy do maksimum wykorzystać warunki na niektórych znajdujących się w Zieleńcu stokach. Dlatego wiele z nich jest łagodnie wyprofilowanych i wyposażonych w specjalne taśmy (będące alternatywą dla wyciągów orczykowych). Dodatkowo w Zieleńcu znajduję się także szkółki narciarskie, których instruktorzy nauczą jeździć na nartach każdego. Podkreślamy - każdego! Nie jest ważny wiek. Liczą się wyłącznie chęci.

Namiary na poszczególne szkoły narciarskie znajdziecie oczywiście w odpowiedniej zakładce. Mało tego - jeśli ktoś z Was nie posiada narciarskiego sprzętu, albo jest szczęśliwym posiadaczem gromadki dzieci, która po każdym sezonie z niego wyrasta, z powodzeniem może skorzystać ze znajdujących się w Zieleńcu wypożyczalni sprzętu. Również tam nie ma chyba sprzętu, którego nie moglibyśmy dla Was przygotować i którego nie moglibyśmy Wam pożyczyć. Problem może być jedynie w przypadku wyjątkowo wyszukanych…. kolorów.


Gorąco zapraszamy Was do Zieleńca. Może być to weekend, może być dłuższy wypoczynek. Ale może być i jedno popołudnie i wieczór - szusujemy codziennie do 22:00. A jazda po zmroku… tyle razy już o tym wspominaliśmy, ale wspomnijmy jeszcze raz - nocna jazda to naprawdę kapitalny pomysł spędzania czasu.

Śledźcie koniecznie naszą stronę oraz profile w mediach społecznościowych. Wszędzie tam znajdzie aktualne informacje o warunkach i odbywających się w naszej stacji wydarzeniach. Ich w najbliższym czasie będzie również sporo.

Tymczasem wracamy do pracy. Choć warunki i aura niemal perfekcyjne, ktoś stoki i infrastrukturę przygotować przecież musi. Miłego!

Do zobaczenia na stokach!

 

Zdjęcia z dnia 30 stycznia 2017

Promocje

Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena
Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena

Kamerki Online