Aktualności

Najważniejsze dla nas są przede wszystkim Wasze opinie drodzy narciarze, snowboardziści i wszyscy goście, którzy tak licznie naszą stację odwiedzają. Ale każde docenienie wyrażone dobrym miejscem w raporcie czy badaniu utwierdza nas także w przekonaniu, że nasza stacja rozwija się w dobry kierunku.

 

Zieleniec Ski Arena na podium rankingu Onetu

 

Po raz kolejny Zieleniec Ski Arena zajął drugie miejsce w raporcie przygotowanym przez portal Onet.Pozdróże. Jak podkreślają sami jego autorzy na samym początku materiału, raport sam w sobie nie jest oczywiście doskonały, co wynika przede wszystkim z daleko idącego zróżnicowania ośrodków narciarskich w Polsce:

Oczywiście mamy świadomość, że nasz ranking nie jest pozbawiony wad - stworzenie kryteriów oceny tak zróżnicowanych, jak nasze, ośrodków narciarskich, zarówno pod względem wielkości, jak i jakości i nowoczesności, a przede wszystkim przyjazności infrastruktury jest trudne, jeśli w ogóle możliwe. Każdy narciarz też wie, że wyciągi i ciekawe trasy to jeszcze nie wszystko (…) - czytamy w materiale.

Nie zmienia to jednak faktu, że jakieś kryteria przyjąć przecież trzeba, a końcowa ocena jest wynikową poszczególnych wskaźników - co jak podkreślają autorzy raportu - nie jest żadnego rodzaju wyrocznią.

Co nas cieszy najbardziej? Przede wszystkim to, że znajdujemy się czołówce stacji narciarskich w Polsce, ustępując jedynie Białce Tatrzańskiej, a wyprzedzając Czarną Górę.

 

Co piszą o nas autorzy raportu?

„Zieleniec w Górach Orlickich to pod względem charakteru tras miejsce bardzo podobne do Białki, z tym że mające zdecydowanie bardziej górski charakter. Mniej kolei linowych, ale i mniejsze kolejki”.

Cieszy docenienie górskiego charakteru naszej stacji.

Ale jeśli spojrzeć na poszczególne kryteria, które były oceniane i za które przyznawane były punkty, to właściwie wyłącznie pod względem wyciągów i tras ustąpiliśmy zwycięzcy plebiscytu. Białka Tatrzańska otrzymała 103 punktu, natomiast Zieleniec jedynie 85. Co z drugiej strony było i tak o 20 punktów więcej niż trzecia w rankingu Czarna Góra.

Pozostałe kryteria przedstawiają się już o wiele lepiej - a za komfort jazdy i naśnieżanie otrzymaliśmy o jeden punkt więcej niż zwycięzca (20). W sumie Zieleniec Ski Arena otrzymał punktów 136, natomiast Białka 156, Czarna Góra 120, a Jaworzyna Krynicka, która zajęła w plebiscycie miejsce czwarte - 116.

Pełny raport przygotowany przez portal Onet.Podróże dostępny jest pod tym linkiem. Zapraszamy do lektury i dzielenia się z nami swoimi wrażeniami i opinią.

Mamy świadomość wielu rzeczy, które są jeszcze w Zieleńcu do zmiany i poprawy. Ale też z każdym rokiem staramy się ośrodek rozwijać, modernizować, słuchając przede wszystkim tego, co mówicie Wy, drodzy goście.

Dziękujemy, że w tym roku (kolejny sezon z rzędu) tak licznie przyjeżdżacie do Zieleńca. Mamy nadzieję, że jest to dla Was czas wyjątkowy, w trakcie którego możecie w pełni oddać się temu, co tak naprawdę kochacie - białemu szaleństwu.

Promocje

Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena
Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena

Kamerki Online