Aktualności

W poszukiwaniu gwiazdki warto zaglądnąć w nasze strony. Tym bardziej, że Święta w górach w dzisiejszych czasach mają wielką wartość przede wszystkim jeśli chodzi o spokój ducha i umysłu.

 

Białe święta w Zieleńcu

 

Cały rok gonimy. Za pracą, karierą, konkurencją albo gonią nas codzienne obowiązki. Końca nie widać. Wielu z nas wypatruje pierwszej gwiazdki nie tylko z nadzieją na spędzenie tego wyjątkowego czasu w świątecznym, rodzinnym gronie, ale przede wszystkim dlatego, żeby odpocząć.

Ale często tradycyjny model spędzania Bożego Narodzenia nie daje nam takiej szansy. Zakupy, gotowanie, sprzątanie, a potem liczne odwiedziny. Choć tradycja piękna i szlachetna, nie idzie z nią w parze możliwość wypoczynku. Dlatego coraz częściej wielu z nas decyduje się na święta wyjechać, albo przynajmniej tak zaplanować te kilka dni wolnego, żeby choć chwilę spędzić w ruchu i na świeżym powietrzu.

Jeśli zatem podejmiemy już decyzję o wyjeździe na święta, albo przynajmniej o zrobieniu sobie kilku chwil wolnego od świątecznego nicnierobienia, to czy warto wziąć pod uwagę odwiedzenie w tym czasie Zieleńca? Pytanie w sumie retoryczne. Patrząc w prognozy pogody na najbliższe dni, święta zapowiadają się w naszych stronach naprawdę wyjątkowo.

W samą Wigilię zostaną u nas z pewnością Ci, którzy do Zieleńca zawitają na dłużej. Bogata oferta tutejszych pensjonatów i hoteli przyciągnęła gości jeszcze na długo przed rozpoczęciem świątecznego okresu - wolnych miejsc na święta nie ma już u nas od dawna.

24 grudnia (w Wigilię) szusować będziemy do 16:00. W tą wyjątkową noc zapraszamy gorąco do uczestniczenia w pasterce w kościółku św. Anny - miejscu magicznym, zabytkowym i dla Zieleńca wyjątkowym.

W kolejnych dniach wyciągi i koleje czynne będą już od 9:00 do 22:00. 25 grudnia o godzinie 12:00 również w tutejszym kościółku odbędzie się tradycyjna msza góralska, do której przygrywać będzie kapela Janicki. Tuż po jej zakończeniu zespół rozpocznie kolędowanie po zielenieckich hotelach, pensjonatach i restauracjach. Kapela wystąpi później jeszcze raz - 30 grudnia.

Największą jednak zaletą Zieleńca w tym wyjątkowym czasie jest klimat. I w tym przypadku nie chodzi o akurat o wyjątkowe walory związane z masami ciśnienia, a o magię, którą Zieleniec zawdzięcza malowniczym pejzażom, charakterowi, no i oczywiście opadom śniegu, które w święta Bożego Narodzenia mają chyba największą wartość.

Dzień spędzony na stoku, później wigilijna kolacja, a wszystko w rytm zmrożonego i chrupiącego pod butami śniegu, zapachu unoszących się wigilijnych dań i przede wszystkim z dala od gwaru, hałasu i zawrotnego tempa życia, które przecież większość z nas prowadzi. Wpadnijcie koniecznie w tym czasie do Zieleńca. Z pewnością nie będziecie żałować ani chwili tutaj spędzonej.

Przy tej okazji życzymy Wam wszystkim zdrowych, spokojnych, rodzinnych świąt Bożego Narodzenia i tego, aby w te święta najważniejsze naprawdę było najważniejsze.

 

Promocje

Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena
Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena

Kamerki Online