Aktualności

Nie oszukujmy się. Zima czeka u progu. Chłód w naszych stronach gości już od dawna, przypominając, że do rozpoczęcia sezonu narciarskiego pozostał niewiele ponad miesiąc. Co zatem słychać dobrego w Zieleńcu?

 

 Zieleniec Ski Arena zbroi się na zimę

 

Prawdę mówiąc, zima mogłaby rozpocząć się nawet jutro. Armatki czekają w gotowości - możemy je odpalać w każdej chwili. Ale do tego potrzebne jest jednak ustabilizowanie się aury, a przede wszystkim temperatury poniżej zera. Na razie jednak mamy jeszcze chwilę na ostatnie porządki, ponieważ testy techniczne i zmiany w kurorcie już dawno za nami.

Co nowego zatem zastaniecie w tym sezonie w Zieleńcu? Najważniejszą informacją, szczególnie dla wszystkich początkujących adeptów narciarstwa, jest uruchomienie najdłuższej w Polsce taśmy samobieżnej nazywanej “magicznym dywanem”. Stanowi ona alternatywę dla wszystkich, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z białym szaleństwem, ale boją się, że wyciąg talerzykowy albo kanapa może przysporzyć im niepotrzebnych problemów na stoku.

Wyprodukowany przez polską firmę eNitra wyciąg taśmowy ma długość 124 metrów i zlokalizowany został w ośrodku Bartuś pomiędzy 4-osobową kanapą Gryglówka, a 6-osobową kanapą Pomarańczową. Jest doskonałym wsparciem do nauki jazdy na nartach czy snowboardzie i od tego sezonu stanowić będzie integralną część Zieleniec Ski Arena. Dodajmy także, że to już czwarty tego typu wyciąg w Zieleńcu.

Drugą dobrą wiadomością jest oddanie do stałego użytku znajdującego się tuż obok kanapy W5 wyciągu orczykowego W2. Do tej pory udostępniany był on jedynie w trakcie zawodów sportowych, jednak od tego sezonu czynny będzie przez cały sezon i dla wszystkich. 


W całej stacji narciarskiej zmodyfikowane zostało także oznaczenie narciarskich tras. Potrzeba wynikała przede wszystkim z ich dużego nasycenia - wielu wyciągów i wielu możliwości szusowania pomiędzy nimi. Dzięki temu lepsza będzie w kurorcie nawigacja i łatwiej będzie z pewnością się po nim poruszać (na nartach lub snowboardzie rzecz jasna). W praktyce oznacza to po prostu możliwość przedostania się z jednego końca stacji narciarskiej na drugi bez konieczności zdejmowania nart.

Chcąc także zwiększyć komfort szusowania i w jeszcze większym stopniu podnieść poziom bezpieczeństwa korzystania z zielenieckich stoków, zmodyfikowane zostały także profile niektórych stoków. Na pierwszy rzut oka zmiany te oczywiście są trudno zauważalne, jednak korzyści z tych modyfikacji będą z pewnością odczuwalne już w trakcie nieuchronnie zbliżającej się zimy.

Przypominamy, że w trakcie zimowego sezonu ośrodek Zieleniec Ski Arena czynny jest od godziny 9:00 do 22:00 i na wszystkie 27 wyciągów oraz 22 km narciarskich tras obowiązuje jeden karnet, który cały czas kupić można w przedsprzedaży w naszym internetowym sklepie.

Jeśli macie ochotę spędzić w Zieleńcu święta Bożego Narodzenia, Sylwestra czy zimowe ferie (a na wszystkie te okazje gorąco Was do Zieleńca zapraszamy) polecamy planowanie i rezerwowanie miejsc już dziś - miejsca w naszych pensjonatach i hotelach bardzo szybko zapełniają się.

Dodatkowo od początku sezonu obowiązywać będzie w Zieleńcu akcja Free Ski, dzięki której wszyscy nocujący w Zieleńcu na cztery i więcej nocy będą mogli korzystać z wyciągów i stoków zupełnie za darmo (akcja trwa jedynie w okresie niskiego sezonu).

Odkurzcie zatem sprzęt, zadbajcie o sportową formę. Już dziś poszukajcie w kalendarzu dni, w które przyjdziecie do Zieleńca. Sezon zapowiada się wyśmienicie. My jesteśmy gotowi i bardzo niecierpliwie już na Was czekamy!


Promocje

Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena
Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena

Kamerki Online