Aktualności

Jesień coraz odważniej zagląda w nasze strony. Chłodniejsze wieczory i noce, skracający się dzień - nie da się ukryć, że kalendarzowe lato ma się ku końcowi. Ale jesień to też wyjątkowo piękna w naszych stronach pora roku, w trakcie której do naszego kurortu również kursować będzie Dusznicki Ekspress. 

 

Jesienne przejażdżki Dusznickim Ekspresem

 

W stosunku do sezonu letniego, zmianie ulegnie jednak rozkład jazdy naszej górskiej kolejki. We wrześniu i październiku kursować będzie ona na trasie „Duszniki” (Rynek - Park Zdrojowy - Podgórze - Park Zdrojowy - Rynek) we wtorki, czwartki i niedziele. Odjazdy o godzinach 14.10,15.10,16.10 z przystanku Park Zdrojowy. 

Natomiast na trasie „Zieleniec” (Rynek - Park Zdrojowy - Torfowiska - Zieleniec - Rynek) Dusznicki Ekspress kursować będzie w środy i soboty o godzinie 14.15 z przystanku Rynek i o godzinie 14.30 z przystanku Park Zdrojowy, a także w niedzielę - odjazd o godzinie 10.00 z przystanku Rynek i o godzinie 10.15 z przystanku Park Zdrojowy.

Ceny kursów pozostają niezmienne i wynoszą:

  • na trasie Duszniki-Zieleniec-Duszniki: bilet normalny kosztuje 30 złotych, a bilet ulgowy 20 złotych 
  • na trasie Duszniki-Zieleniec oraz trasie Duszniki (miasto):  bilet normalny kosztuje 20 złotych, natomiast ulgowy 13 złotych (rower gratis). 

Dusznicki Express to możliwość zwiedzenia naszych stron i podziwiania pięknych widoków w innej, mniej oczywistej, ale nie mniej atrakcyjnej formie. Oczywiście pod uwagę brać należy zmieniające się warunki atmosferyczne - w przypadku intensywnych opadów deszczu czy burzy, istnieje możliwość odwołania bądź przesunięcia kursu.

Jeśli więc nie mieliście jeszcze okazji przejechania się naszą turystyczną kolejką, gorąco do tego zachęcamy właśnie jesienią, która jest wyjątkową barwną w naszych stronach porą roku. Nie mniej atrakcji, spokojniejsza i bardziej przyjazna aura oraz piękne widoki, które chyba tylko jesienią oddają głębie i nasycenie zielenieckiego krajobrazu.

Wszelkie dodatkowe informacje dotyczące Dusznickiego Ekspressu otrzymacie pod numerem telefonu: 604 508 948 (Usługi turystyczne „BACA” - Rafał Bałęczny). 

 

Więcej informacji na temat Dusznickiego Expressu

Promocje

Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena
Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena

Kamerki Online