Aktualności

Lato nieuchronnie ma się ku końcowi. Było w tym roku wyjątkowo piękne - oszczędziło nam wielu upalnych dni, a i na zbyt obfite opady deszczu też nie mogliśmy narzekać. Zanim jeszcze rozpocznie się zima, przed nami chyba najbardziej magiczna pora roku - jesień, która w naszych stronach jest wyjątkowo piękna. 

 

Jesień w Zieleńcu

 

Najbliższe miesiące z jednej strony są swego rodzaju odetchnieniem po lecie, które przecież często bywa męczące - wszak nie wszyscy lubi smażyć się na nadmorskich plażach lub co gorsze w biurach. Ale z drugiej strony jesień to też okres oczekiwania na zimę - snucia narciarskich planów, przygotowywania sprzętu, odliczania do pierwszych, większych opadów śniegu. Niezależnie od tego jak okres pomiędzy wrześniem a końcem listopada traktujemy, warto w kontekście tej wyjątkowej pory roku spojrzeć na Zieleniec i jego najbliższą okolicę. 

Dzika i bujna przyroda, która w tym czasie przybiera niespotykane o żadnej innej porze roku kolory, nieskazitelnie czyste i przyjemne powietrze, które pozbawione jest już cięższych, spotykanych tylko latem cech, co wpływa także na tutejszą perspektywę i widoki. Bajeczne wschody i zachody słońca oraz najstabilniejsza chyba aura - to tylko niektóre czynniki powodujące, że każda spędzona jesienią chwila w Zieleńcu warta jest każdej ceny. W praktyce jednak cena ta przecież jest niewielka - wszystko to dostępne jest w Zieleńcu na wyciągnięcie ręki, a i przenocować można tutaj nieco taniej - wszak nie jest to szczyt turystycznego sezonu. 

Górskie wędrówki chyba najwięcej emocji dostarczają właśnie jesienią, szczególnie jeśli za cel weźmiemy sobie Góry Bystrzyckie lub Orlickie. Przy sprzyjającej pogodzie, warunki na szlakach są wyśmienite, temperatura daleka od wysokich wartości. Pamiętać jednak należy, że w tym okresie lubi się ona dynamicznie zmieniać. Im bliżej końca dnia, który jesienią jest przecież coraz krótszy, tym temperatura szybciej spada do jednocyfrowych wartości. Ale przecież chłód górskim piechurom nie straszny - jego odrobina nie zabija, czyniąc na przykład wypitą w schronisku herbatę z sokiem malinowym najwspanialszym napojem świata. 

W okresie jesiennym koniecznie odwiedzić też trzeba Torfowisko pod Zieleńcem. To właśnie tam plejada kolorów robi chyba największe wrażenie - spędzić na Torfowisku można wiele chwil po prostu na ich podziwianiu i zastanawianiu, jakie to jeszcze figle spłatać może natura i jaką niebywałą siłą dysponuje. 

Zieleniec w okresie jesiennym chętnie przywita gości w każdym wieku i z każdego zakątka Polski. Oprócz bogatej oferty noclegowej i gastronomicznej, czynna będzie także w kurorcie kolej linowa Nartorama. Poniższy rozkład jazdy okaże się z pewnością przydatny przy planowaniu ewentualnego pobytu oraz górskich wycieczek: 

Do 4 września kolej czynna jest codziennie w godzinach od 10:00 do 18:00, a jej start, podobnie jak latem, odbywa się o każdej pełnej i w połowie każdej godziny. Od 5 września do 16 października dostępna dla turystów będzie w soboty i niedziele w godzinach od 10:00 do 18:00. Natomiast w pozostałe dni tygodnia możliwe będzie zamówienie kolei dla grup zorganizowanych (min. 30 osób) w godzinach od 10:00 do 16:00. 

Jeśli chodzi o kolej Gryglówkę to od 29 sierpnia jest na razie nieczynna - związane to jest z przeglądem technicznym. Informacje dotyczące ewentualnego otwarcia kolei dostępne będą na stronie internetowej www.zieleniec.pl jak tylko będzie to możliwe. 

Zapraszamy zatem do Zieleńca jesienią równie serdecznie jak o innych porach roku. Spędzony choćby weekend w tych stronach pozwoli z pewnością na dobre naładować akumulatory i odpocząć, żeby skuteczniej walczyć z często pojawiającą się jesienną niechęcią do pracy. 

Promocje

Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena
Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena

Kamerki Online