Aktualności

W czwartek, 4 sierpnia, do Zieleńca zawitała ekipa Radia Eska. Nasi goście na własne oczy przekonali się, jak bogatą ofertę dla turystów przygotował Zieleniec w okresie letnim. Obiecali nam, że wrócą tu jeszcze przed rozpoczęciem sezonu zimowego. 

 

Radio Eska w Zieleńcu! 

 

Przedstawicieli jednej z najpopularniejszych stacji radiowych na Dolnym Śląsku powitaliśmy przy kolei Nartorama. Ich wizyta zorganizowana była w ramach cyklu Eska Summer City, w trakcie którego odwiedzają oni interesujące i godne polecenia miejsca w całej Polsce.  

Na samym początku dłuższą chwilę spędziliśmy na opowieściach związanych z naszym kurortem - jego historią, rozwojem narciarstwa, no i oczywiście samej stacji. Wiele minut upłynęło nam także na rozmowie o tym, czego mogą spodziewać się tutaj turyści, którzy przyjeżdżają do Zieleńca właśnie latem. Nasi goście podkreślili, że z ich obserwacji wynika, że szczególnie przedstawiciele nieco młodszego pokolenia wraz ze swoimi rodzinami szukają miejsc do aktywnego wypoczynku, w którym oprócz wielu atrakcji znajdą też trochę spokoju, ciszy i dzikiej przyrody. Czy takim miejsce jest właśnie Zieleniec? Staraliśmy się odpowiedzieć na to pytanie możliwie wyczerpująco.  

Zwiedzanie kurortu rozpoczęliśmy od przejażdżki koleją linową pod Masarykovą Chatę. Choć pogoda tego dnia nie była niestety idealna, i tak udało nam się uchwycić sporo przepięknych widoków. Podkreśliliśmy, że koleje w Zieleńcu czynne są niemal przez cały rok - wyjątkiem są krótkie okresy przeglądów technicznych, które robimy jesienią i wiosną (trwają zwykle po kilka dni).  

Ciekawość naszych gości wzbudziły - co zupełnie zrozumiałe - skigrasy i mountainboardy, czyli sprzęt do uprawiania sportów zimowych w letniej odmianie. Testy przebiegły pomyślnie - było przy tym sporo uśmiechu i dobrej zabawy. Prawdę mówiąc ciężko były radiowców w ogóle odciągnąć od tego sprzętu, ponieważ nie jest on jeszcze w naszym kraju powszechnie dostępny, stanowiąc dla przyjezdnych sporą atrakcję.  

Kolejnym pytaniem jakie padło ze strony ekipy Radia Eska dotyczyło oczywiście tras - pieszych i rowerowych. Nie od dziś wiadomo, że nasza okolica doskonale nadaje się zarówno do górskich wędrówek jak i krótszych lub dłuższych eskapad kolarskich. Choć oczywiście nie było czasu aby przejść lub przejechać się wszystkimi trasami, dość szczegółowo przeanalizowaliśmy mapę wskazując najpiękniejsze i najbardziej atrakcyjne miejsca zarówno Gór Bystrzyckich, jak i Orlickich.  

Gorąco zachęciliśmy także naszych gości, a za ich pośrednictwem słuchaczy, do odwiedzenia Masarykovej Chaty, której historia sięga przecież lat dwudziestych poprzedniego wieku. Wyjątkowe to miejsce, od którego można rozpocząć lub zakończyć dzień w górach. Tym bardziej, że zlokalizowana jest przecież w niewielkiej odległości od naszego kurortu.  

Na sam koniec aktywnego dnia testom musieliśmy poddać także poduchę do skoków - wszak Radio Eska - jego ekipa oraz przede wszystkim słuchacze - to przecież ogromne pokłady energii, którą pożytkować można na wiele różnych sposobów. I jak nie trudno było się domyślić, skoki okazały się znakomitym pomysłem.  

Podsumowując dzień, trzeba uczciwie powiedzieć, że najwięcej czasu spędziliśmy jednak na stoku. Letnie odmiany sportów zimowych okazały się dla całej ekipy nie lada frajdą. I choć są to dyscypliny dość wymagające (zdecydowanie łatwiej jest jeździć jednak po śniegu), to był to zdecydowanie strzał w dziesiątkę.  

Do zobaczenia przy następnej okazji! 

 

Zobaczcie jak bawiła się ekipa Eski w Zieleńcu

Radio Eska w Zieleńcu! Radio Eska w Zieleńcu! Radio Eska w Zieleńcu! Radio Eska w Zieleńcu! Radio Eska w Zieleńcu! Radio Eska w Zieleńcu! Radio Eska w Zieleńcu! Radio Eska w Zieleńcu!  


Promocje

Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena
Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena

Kamerki Online