Aktualności

Już w najbliższą sobotę, 23 lipca w Zieleńcu odbędzie się prawdziwe święto pasjonatów kolarstwa górskiego. Trzynasta edycja Kłodzkiego Klasyka, to doskonała okazja do aktywnego spędzenia czasu, pościgania się na górskich rowerach oraz poznania Zieleńca i jego najbliższej okolicy. 

 

XIII Klasyk Kłodzki w Zieleńcu

 

Na samym początku musimy jednak podkreślić - Klasyk Kłodzki to nieco inna od wszystkich impreza sportowa, ponieważ wyścig odbywa się na iście maratońskich trasach. Dość powiedzieć, że najkrótsza z tych zaplanowanych na sobotę jest o długości 66 kilometrów (Trasa „mini”). Dla jeszcze bardziej wymagających przygotowano trasę „mega” o długości 109 kilometrów, natomiast na absolutnych pasjonatów rowerowych maratonów czeka trasa „giga” - 161 kilometrów długości, 568 metrów różnicy wysokości oraz 3041 całkowitego wzniesienia to parametry budzące największe uznanie i szacunek. Jak co roku przygotowana zostanie także trasa rodzinna, której długość wyniesie 40 kilometrów. Dokładne profile wszystkich tras znajdują się na stornie internetowej imprezy.  

Na starcie tegorocznej edycji rowerowego maratonu stanie aż 641 zawodników. Chętnych było tak wielu, że organizatorzy w pewnym momencie musieli zamknąć listy startowe, ponieważ Zieleniec, a przede wszystkim przygotowane trasy, nie byłyby wstanie przyjąć ich jeszcze większej liczby. Kwestie bezpieczeństwa zawodników są dla organizatorów maratonu rzeczą absolutnie kluczową.  

Biuro zawodów mieścić się będzie na dużym parkingu w samym centrum Zieleńca, a pierwsi zawodnicy już zaczynają powoli do kurortu zjeżdżać.  

Sprzyjające mają być także warunki atmosferyczne - na sobotę zapowiadana jest bardzo ładna, ale nie upalna pogoda, co na pewno poprawi samopoczucie i wydolność zawodników.  

 

Prognoza pogody na 23 lipca

 

Zieleniec oczywiście zachęca wszystkich zawodników do zaplanowania w kurorcie całego weekendu. Piątek potraktować można jako dzień aklimatyzacyjny, doskonały do krótkiej rozgrzewki przed sobotnim maratonem. Wycieczka do naszych sąsiadów czy rowerowa przejażdżka do schroniska Jagodna pozwolą i nieco rozruszać organizm, ale także się zrelaksować. Natomiast niedzielne przedpołudnie będzie dobrą okazją do regeneracji organizmu (spacer czy wędrówka po okolicznych górach), tym bardziej, że dzięki unikalnemu zielenieckiemu klimatowi proces ten odbywa się tutaj szybciej niż w innych miejscach Dolnego Śląska.  

Gorąco do odwiedzenia Zieleńca zachęcamy także turystów, którzy niekoniecznie będą brać udział w Klasyku Kłodzkim. Jest to naprawdę wyjątkowa i niezwykle widowiskowa impreza, której samo oglądanie dostarczy zapewne wielu pozytywnych przeżyć i emocji.  

 

Harmonogram imprezy:

 

22 lipca 2016r. (piątek): 

  • godz. 18:00 – otwarcie Biura Maratonu
  • godz. 20:00 – odprawa techniczna – oficjalne rozpoczęcie XIII Klasyka Kłodzkiego
  • godz. 21:30 – zamknięcie Biura Maratonu

 

23 lipca 2016r. (sobota):

  • godz. 6:00 – otwarcie Biura Maratonu
  • godz. 7:45 – zamknięcie Biura Maratonu
  • godz. 8:00 – start pierwszych maratończyków
  • godz. 15:00 – dekoracja maratończyków z dystansu MINI
  • godz. 19:00 – dekoracja maratończyków MEGA i GIGA
  • godz. 19:30 – konkurs o matronie
  • godz. 20:00 – oficjalne zakończenie XIII Klasyk Kłodzkiego

Promocje

Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena
Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena

Kamerki Online