Aktualności

Historia kolei na Dolnym Śląsku sięga końca XIX wieku. I choć tory bezpośrednio do naszego kurortu nie dotarły, Dusznicki Express nawiązuje do pięknej tradycji tej formy podróżowania, połączonej oczywiście z możliwością podziwiania wszystkich walorów turystycznych Zieleńca.

 

Kolej na Dusznicki Express

 

Nie samym samochodem człowiek żyje. Owszem, w okolicach Zieleńca można się nim dość komfortowo poruszać, nie jest to jednak jedyna opcja. Alternatywą dla czterech kółek, będąc zapewne dla wielu z Was nie lada atrakcją, jest Dusznicki Express - turystyczna kolejka, której trasa wiedzie po najpiękniejszych zakątkach Zieleńca i Dusznik-Zdroju. 

Przejażdżka naszą kolejką to sentymentalna podróż w głąb historii - najważniejszych miejsc i wydarzeń. Znajdujące się na trasie przystanki zaplanowane zostały tak, aby podróżni mieli czas i na chwilę relaksu, swobodną rozmowę, ale przede wszystkim na poznanie atrakcji naszych okolic. Odpowiednie tempo podróży umożliwia także robienie zdjęć, będąc jednak na tyle wystarczające, aby podróż można było urozmaicić o wycieczkę na zielenieckie tofowisko czy wizytę w zabytkowym kościółku z 1904 roku

Dusznicki Express na trasie po Dusznikach-Zdroju („Trasa Duszniki”: Rynek - Park Zdrojowy - Podgórze - Park Zdrojowy - Rynek) kursuje w poniedziałki, wtorki, czwartki i niedzielę  - pierwszy odjazd o godzinie 13:00, każdy następny co godzinę. Natomiast na trasie „Zieleniec” (Rynek - Park Zdrojowy - Torfowiska - Zieleniec - Rynek) kursy trwają od 1 lipca do 31 sierpnia w każdą środę, piątek, sobotę i niedzielę. Odjazdy o godzinie 10:00 (w sobotę i niedzielę) odjazdy o godzinie 14.30 (w środę, piątek i sobotę ), natomiast kursy powrotne odbywają się o 12.00 (sobotę i niedzielę ) a o 17.00 ( środę, piątek i sobotę) Bardzo ważna informacja dla sympatyków rowerów - na trasie do Zieleńca kolejka wyposażona jest w specjalną przyczepę umożliwiającą przewóz nawet 20 rowerów. Można więc zaplanować wypad do Zieleńca Dusznickim Expresem, z opcją powrotu do centrum Dusznik już na dwóch kółkach. 

Serdecznie zapraszamy także wszystkich turystów przebywających w Zieleńcu na zwiedzenie Dusznik. Specjalny kurs ekspresu odjeżdża z Zieleńca w piątki i soboty o 17:00 i wraca do kurortu o godzinie 22:30. W tym czasie można (a nawet należy) zaplanować zwiedzenie Parku Zdrojowego oraz oczywiście zobaczyć przedstawienie kolorowej fontanny. Specjalne kursy z Zieleńca do Dusznik (i z powrotem) odbywają się jedynie w okresie wakacji (lipiec-sierpień). 

Cena kursów przedstawiają się następująco: 

  • Trasa Duszniki-Zieleniec-Duszniki: bilet normalny 30 złotych, bilet ulgowy 20 złotych 
  • Trasa Duszniki-Zieleniec oraz trasa Duszniki (miasto):  bilet normalny 20 złotych, ulgowy 13 złotych (rower gratis). 

Dusznicki Express to możliwość zwiedzenia naszych stron i podziwiania pięknych widoków w innej, mniej oczywistej, ale nie mniej atrakcyjnej formie. Oczywiście pod uwagę brać należy zmieniające się warunki atmosferyczne - w przypadku intensywnych opadów deszczu czy burzy, istnieje możliwość odwołania bądź przesunięcia kursu.

Jeśli więc nie mieliście jeszcze okazji przejechania się naszą turystyczną kolejką, gorąco do tego zachęcamy. W odróżnieniu od kolei tradycyjnej, naszej opóźnienia się nie zdarzają, a postoje w plenerze są raczej mile widziane. To co, widzimy się na przystanku, na dusznickim Rynku? Odjazd niebawem! 

Wszelkie dodatkowe informacje otrzymacie pod numerem telefonu: 604 508 948 (Usługi turystyczne „BACA” - Rafał Bałęczny). Aktualności i więcej informacji na: https://www.facebook.com/dusznickiexpress

 

Jesienny rozkład jazdy

Promocje

Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena
Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena

Kamerki Online