Aktualności

Jeździsz na rowerze? Doceniasz piękno otaczających Zieleniec Gór Bystrzyckich i Orlickich? Możesz spokojnie szlifować formę na zbliżające się wielkimi krokami mistrzostwa naszego regionu w kolarstwie górskim, które już 31 lipca odbędą się w Zieleńcu.

Maraton MTB im. Artura Filipiaka „Fisha”, czyli Rowerowe Mistrzostwa Dolnego Śląska w Zieleńcu

W tym roku rozegrana zostanie już dziewiąta edycja Mistrzostw (im. Artura Filipiaka „Fisha”), które przy każdej kolejne okazji ciszą się coraz większą popularnością wśród przedstawicieli zarówno młodszych jak i starszych pokoleń. Nie ma w tym nic dziwnego - okolice Zieleńca są niemal idealnym terenem do uprawiania kolarstwa górskiego, a zróżnicowanie tras sprawia, że startować w zawodach może każdy. Dlatego też i w tym roku ścigać będziemy się w różnych grupach i kategoriach wiekowych.

Pierwsza kategoria, która pokonywać będzie trasę „mini”, to 29 kilometrowa runda. Choć dystans do małych nie należy, nie jest to trasa najbardziej wymagająca - niewielkie trudności i mniej strome podjazdy pokona z pewnością każdy, kto w miarę regularnie jeździ na rowerze. Dość powiedzieć, że w trakcie ubiegłorocznej edycji najmłodsza uczestniczka, która pokonała ten dystans miała zaledwie 8 lat i zajęło jej to 2,5 godziny. Mało tego - najstarszy uczestnik, 80-latek, potrzebował na pokonanie rundy niespełna dwóch godzin. Na tej trasie rywalizować będą całe rodziny, a ich przedstawiciele klasyfikowani będą w różnych kategoriach: M00, K00 (do 12 lat), M0, K0 (13-15 lat). Nagrodzeni zostaną zawodnicy, którzy zajmą pierwsze dziesięć miejsc.

Ale że mamy tak naprawdę do czynienia z maratonem MTB, nie może w trakcie mistrzostwa zabraknąć rywalizacji na prawdziwie maratońskiej trasie. 59 kilometrów, 1200 m przewyższenia - do dane techniczne Trasy Mega, na której ścigać się będą rowerowi herosi - walka będzie toczyć się nie tylko z innymi zawodnikami, ale także (a może przede wszystkim) z własnymi słabościami.

W poprzednich edycjach Mistrzostw ścigało się już kilka tysięcy zawodników nie tylko z Polski, ale i Czech, Niemiec, Rosji i Kanady, co sprawia, że jeszcze chwilę i nazwę imprezy będziemy mogli rozszerzyć do Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Dolnego Śląska. Ubiegłorocznymi triumfatorami zostali Michalina Ziółkowska oraz Patryk Kaczmarczyk. Dodajmy, że honorowym patronem zawodów jest legenda polskiego kolarstwa, Pan Ryszard Szurkowski, natomiast cała impreza jest hołdem i upamiętnieniem wielkiego pasjonata kolarstwa, autora serwisu dla rowerzystów BikeBrother, Artura Filipiaka (Fisha).

Zawody na stałe weszły już do kalendarza organizowanych w Polsce imprez kolarskich, z których wiele odbywa się przecież na Dolnym Śląsku (w za dwa tygodnie w Świdnicy odbędą się Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym) i są częścią organizowanej przez Gazetę Wyborczą akcji społecznej „Polska na rowery”. Obsługą, organizacją oraz nadzorem nad zawodami zajmuje się Klub Kolarski Ziemi Kłodzkiej, natomiast wszelkie szczegóły dotyczące zawodów znajdą Państwo na stronie internetowej www.memorial.bikebrother.pl.

Zapraszamy do licznego udziału - impreza, jak co roku, zapowiada się naprawdę wyśmienicie.

Maraton MTB im. Artura Filipiaka „Fisha”, czyli Rowerowe Mistrzostwa Dolnego Śląska w Zieleńcu Maraton MTB im. Artura Filipiaka „Fisha”, czyli Rowerowe Mistrzostwa Dolnego Śląska w Zieleńcu Maraton MTB im. Artura Filipiaka „Fisha”, czyli Rowerowe Mistrzostwa Dolnego Śląska w Zieleńcu Maraton MTB im. Artura Filipiaka „Fisha”, czyli Rowerowe Mistrzostwa Dolnego Śląska w Zieleńcu Maraton MTB im. Artura Filipiaka „Fisha”, czyli Rowerowe Mistrzostwa Dolnego Śląska w Zieleńcu Maraton MTB im. Artura Filipiaka „Fisha”, czyli Rowerowe Mistrzostwa Dolnego Śląska w Zieleńcu

Promocje

Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena
Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena

Kamerki Online