Aktualności

Nie samą zimą człowiek żyje. Inne pory roku dostarczają przecież nie mniej wrażeń i emocji, a Zieleniec jest w tym czasie miejscem równie uroczym. W sobotę, 30 kwietnia oficjalnie ruszamy z sezonem letnim, dlatego też zapraszamy gorąco do odwiedzenia naszego skromnego kurortu.

 

Sezon letni czas zacząć!

 

I niech nie zmylą nas opady śniegu, których doświadczyliśmy pod koniec kwietnia. To prawda, że zima coraz bardziej rozciąga się w kalendarzu. Ale na razie majówki na nartach raczej nie planujemy. Co oczywiście nie znaczy, że nieczynne będą zielenieckie koleje linowe.

Budząca się po zimowym śnie natura jest atrakcją godną uwagi. Tym bardziej, że dookoła Zieleńca mamy przecież wiele pięter roślinności, które rozkwitają najrozmaitszymi kolorami i z różną dla siebie dynamiką. Innych barw i wrażeń doświadczymy na Torfowisku pod Zieleńcem, a zupełnie innych na grzebiecie Gór Orlickich. Jeśli towarzyszyć będzie temu sprzyjająca aura, nakreślenie wypoczynkowego planu na majowy weekend nie powinno stanowić problemu.

Góry są tą osobliwą formą ukształtowaniu terenu, że są atrakcyjne o każdej porze roku. Oczywiście wielu z nas ubolewać będzie, że zielenieckie stoki nie są lodowcem, po którym i latem można szusować na nartach. Ale wiele jest innych form wypoczynku, relaksu i aktywnego spędzania wolnego czasu. Od spaceru i nordic walkingu, poprzez bardziej wymagające górskie wyprawy, kończąc na górskim kolarstwie czy nartorlokach. Wszystkiego tego można w Zieleńcu i wokół niego zasmakować, w czym pomogą nam dostępne także latem koleje linowe.

I tak w naszym kurorcie do Waszej dyspozycji oddamy koleje Gryglówki oraz Nartoramy. Czynne będą przez całą majówkę, wszystkie weekendy i święta, a w okresie wakacji codziennie. Szczegółowy harmonogram pracy poszczególnych kolei znajdziecie poniżej, natomiast my ze swojej strony dodamy to, co zwykliśmy powtarzać przez 365 dni w roku. Przed każdą, nawet mniejszą wycieczką w góry rzućcie koniecznie okiem na prognozę pogody. Choć daleko nam do strzelistych szczytów Tatr czy nawet Karkonoszy, i w naszym rejonie aura potrafi być niezwykle kapryśna. W okresie letnim są to przede wszystkim burze, będące dużym zagrożeniem w odsłoniętym od drzew terenie. Warto także przygotować się na różnice temperatury, która szczególnie wiosną potrafi płatać figle.

Mamy nadzieję, że znajdziecie chwilę, najlepiej dłuższą, aby wpaść do Zieleńca na weekend albo nawet wakacyjny urlop. Wyjątkowy klimat tego miejsca działa także latem. I nie chodzi nam tylko o mikroklimatyczne walory, ale o panującą w Zieleńcu atmosferę - ciszę, spokój i przepiękne widoki sięgające wielu atrakcji tego wyjątkowo pięknego regionu Polski.

 

GRYGLÓWKA - LATO 2016

WJAZD lub ZJAZD

10zł - normalny
8zł - ulgowy
 

WJAZD ZE ZJAZDEM

16zł - normalny
12zł - ulgowy

 
W przypadku grup zorganizowanych istnieje możliwość negocjacji ceny

Rozkład jazdy:

  • Majówka 30.04 – 03.05.2016 – codziennie od 11:00 do 18:00
  • Maj i czerwiec – tylko weekendy (sobota – niedziela) od 11:00 do 18:00
  • Lipiec i sierpień – codziennie od 11:00 do 18:00


NARTORAMA CENNIK SKYWAY EXPRESS - LATO 2016

WJAZD lub ZJAZD

10zł - normalny
8zł - ulgowy
 

WJAZD ZE ZJAZDEM

16zł - normalny
12zł - ulgowy
 

W przypadku grup zorganizowanych istnieje możliwość negocjacji ceny

  
Od 30 kwietnia do 31 października kolej czynna jest codziennie* przy czym:

  • Poniedziałek – Piątek w godzinach 10:00-16:00
  • Weekendy i Święta w godzinach 10:00-18:00,
  • w lipcu i sierpniu kolej funkcjonuje codziennie w godzinach 10.00-18.00.

Kolej rusza o pełnych i połówkach godzin, tzn. 10.00, 10.30, 11.00 itd.
Jeśli przez 15 minut nie ma chętnych, następuje przerwa aż do kolejnego startu.

Zastrzegamy możliwość zmiany harmonogramu pracy kolei w zależności od frekwencji i warunków atmosferycznych.

Promocje

Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena
Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena

Kamerki Online