Aktualności

Okres pomiędzy końcem sezonu narciarskiego a wakacjami jest dla nas wszystkich wyzwaniem. Coraz dłuższy dzień i budząca się do życia przyroda nie ułatwiają chodzenia do pracy. Całe szczęście, że w tym czasie pomocne okazują się aż dwa długie, majowe weekendy.

 

Słoneczna majówka w Zieleńcu

 

To prawda, że i w maju zdarzają się opady śniegu. Jednak nie należy spodziewać się, że będą to opady pozwalające na uruchomienie narciarskich tras. Ale że przecież nie samą zimą człowiek żyje, Zieleniec gorąco zaprasza w swe skromne progi również o innej porze roku. A wiosna i jej przełom z latem są w naszej okolicy wyjątkowo piękne.

Jeżdżąc na nartach zwykle nie mamy czasu na podziwianie tutejszej przyrody (prędkość robi jednak swoje). Tym bardziej, że pokryta jest grubą warstwą śniegu. Ale wraz z wydłużającym się dniem, rośnie liczba atrakcji i miejsc, które warto odwiedzić. Zbliżający się wielkimi krokami majowy weekend będzie do tego doskonałą okazją.

 

Kolej na góry

Również w sezonie letnim otwarte dla turystów będą niektóre z zielenieckich kolei. Grylówka oraz Nartorama pozwolą szybko dostać się „na górę” (czyli główny grzbiet Gór Orlickich), skąd otwierają się przed nami nie tylko pyszne pejzaże, ale i wachlarze możliwości. Przechadzka wzdłuż granicy i powrót przez Orlicę do Zieleńca, albo podróż w głąb Czech w celu zwiedzenia przedwojennych umocnień. I ponad wszystko - widoki, widoki i jeszcze raz widoki.

Ale jeśli komuś pod górę nie po drodze (w czym pomóc może przecież linowa kolejka), niech kieruje się na północ. Trasa: Torfowisko pod Zieleńcem - ruiny Fortu Wilhelma - schronisko Jagodna to wycieczka gwarantująca niemal wszystko, czego dusza zapragnie.


Dzikość Gór Bystrzyckich, tajemnice historii i wyborny posiłek w schronisku na koniec to idealny scenariusz jednego z majowych dni.

 

Aktywnie? Dlaczego nie!

Są wśród nas oczywiście i tacy, których nie zadowoli dzień na górskim szlaku. A nie mają ochoty na kolejną eskapadę. Może więc dobrym pomysłem będzie odwiedzenie zielenieckiego Rancha Grylówka? Przy całym szacunku do dolnośląskich stadnin zlokalizowanych na nizinach… jazda konno z górskim krajobrazem w tle, to jednak zupełnie inna bajka - +100 do emocji (jako mówią młodzi). W naszym rancho konie można poznać, zaprzyjaźnić się z nimi i przekonać, jak wyjątkowymi i niezwykłymi są zwierzętami.

No dobrze - jeśli góry nie, konie nie, to może górski rower? Sudety słyną z doskonałych tras do uprawiania tego zyskującego coraz większą popularność w Polsce sportu. A Zieleniec daje możliwość zarówno górskich wspinaczek po drogach asfaltowych (takich tras nie powstydziłby się żaden z wielkich Tourów), jak i jazdy po trasach typowych dla kolarstwa górskiego. Dość powiedzieć, że czasem zagląda do Zieleńca nasza mistrzyni, Maja Włoszczowska.

W przerwach pomiędzy przemierzaniem szlaków w pobliżu Zieleńca, jeździe na rowerze i leniwym wypoczywaniu polecamy gorąco jeszcze jedną atrakcję, która funkcjonuje u nas dopiero od zeszłego roku. To pole do disc golfa - nowej, cieszącej się coraz większą popularnością dyscypliną sportową. Na czym ona polega? Bazuje oczywiście na zasadach klasycznego golfa, z tą różnicą, że zamiast piłką do dołka trafić należy dyskiem do specjalnego kosza. Obiekt w Zieleńcu to 10-dołkowe pole wyposażone w specjalne maty rozbiegowe ze sztucznej trawy i certyfikowane kosze używane podczas największych turniejów na świecie. Długości dołków wahają się od 50 do 150 metrów czyniąc pole dostępnym dla osób w każdym wieku, niezależnie od sportowych predyspozycji.

 

Rezerwacja miejsc raczej konieczna

Zima, zimą. Ale nie miejcie złudzeń. Zieleniec latem czy choćby właśnie na majówkę, to coraz częściej turystyczny cel nie tylko Dolnoślązaków. Jeśli więc chcecie mieć możliwość spędzenia tego czasu w naszych najlepszych hotelach i pensjonatach, śpieszcie się z rezerwacją miejsc. Nasze kalendarze powoli się zapełniają.

Do zobaczenia w Zieleńcu!

Promocje

Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena
Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena

Kamerki Online