Aktualności

Choć na nizinach aura iście wiosenna, w Zieleńcu zima ma się doskonale. Dzięki temu w ostatnio weekend rozegrane zostały w stacji narciarskiej kolejne zawody - tym razem były to zmagania o tytuł najlepszego narciarza Dusznik-Zdroju.

 

Poznaliśmy zwycięzców Mistrzostw Dusznik w narciarstwie alpejskim

 

Rywalizacja toczyła się na stokach ośrodka narciarskiego Mieszko w atmosferze doskonałej zabawy i z przepiękną, alpejską pogodą w tle. Już któryś sezon z kolei marcowa aura przypomina tą spotykaną w największych i najpiękniejszych alpejskich kurortach - piękne słońce, lekki przymrozek, czyste i przejrzyste niebo. Są tacy, którzy twierdzą, że taka pogoda… przeszkadza w jeździe na nartach, na której nie można się skupić. Zielenieckie pejzaże i panoramy skutecznie odciągają uwagę.

Wracając jednak do samych zawodów - udział w nich wzięło przeszło stu zawodników z całej Polski. Dość powiedzieć, że na stoku zameldowali się nawet przedstawiciele stolicy, Gdańska czy Szczecina. Ale pierwszy na stoku zameldował się Koń Mieszko, który bardzo wysoko postawił poprzeczkę, podbijając przy tym serca publiczności i wszystkich zawodników.

Rywalizacja na stoku toczyła się w sześciu kategoriach wiekowych. I tak wśród najmłodszych uczestników mistrzostwo w kategorii skrzatów zdobyła Kinga Szkudlarek (rocznik 2010), natomiast wśród Orlików zwyciężył Tomasz Kawecki (rocznik 2008). Wśród młodzików bezkonkurencyjny okazał się Kamil Zawiślak z Kłodzka, który nad drugim w klasyfikacji Filipem Kwiatkowskim miał niemal 3 sekundy przewagi.

O wiele bardziej zacięta była walka w kategorii juniorów - tutaj Mateusz Szczepaniak z Wrocławia (rocznik 2003) wyprzedził drugą Klaudię Budzińską zaledwie o 0.18 sekundy. W kategorii open wśród kobiet zwyciężyła Katarzyna Sobiło, a wisienką na sportowym torcie była rywalizacja w kategorii open wśród mężczyzn. Niezwykle zaciętą walkę stoczyli pierwszy na mecie Wojciech Zaczyk (rocznik 1977), który pokonał zaledwie o 0.05 sek. drugiego w klasyfikacji Łukasza Dudziaka (rocznik 1989). Nagrody dla najlepszych zawodników, którzy znaleźli się na podium poszczególnych kategorii wiekowych zostały ufundowane przez MOKiS Duszniki oraz Hotel Zieleniec.

Zmagania na narciarskim stoku nie były jedyną atrakcją całego w trakcie wydarzenia. Na zawodników i towarzyszące im rodziny czekały liczne atrakcje przygotowane przez Biuro Promocji Miasta Duszniki: laserowa strzelnica, malowanie twarzy, balonikowe zwierzątka. Jeśli komuś w ciągu dnia dokuczał głód, mógł upiec sobie kiełbaski przy ognisku i rozgrzać się gorącą herbatą. Za przebieg całej imprezy odpowiadało Centrum Szkolenia Sportów Zimowych Mieszko.

Kalsyfikacja oficjalna

Poznaliśmy zwycięzców Mistrzostw Dusznik w narciarstwie alpejskim Poznaliśmy zwycięzców Mistrzostw Dusznik w narciarstwie alpejskim Poznaliśmy zwycięzców Mistrzostw Dusznik w narciarstwie alpejskim Poznaliśmy zwycięzców Mistrzostw Dusznik w narciarstwie alpejskim Poznaliśmy zwycięzców Mistrzostw Dusznik w narciarstwie alpejskim Poznaliśmy zwycięzców Mistrzostw Dusznik w narciarstwie alpejskim Poznaliśmy zwycięzców Mistrzostw Dusznik w narciarstwie alpejskim Poznaliśmy zwycięzców Mistrzostw Dusznik w narciarstwie alpejskim Poznaliśmy zwycięzców Mistrzostw Dusznik w narciarstwie alpejskim Poznaliśmy zwycięzców Mistrzostw Dusznik w narciarstwie alpejskim

Promocje

Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena
Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena

Kamerki Online