Aktualności

Wiosna w Zieleńcu? Mający się ku końcowi sezon narciarski? Nic podobnego. Zima ma się u nas doskonale, a my gorąco zapraszamy Was na kolejną dużą imprezę. Tym razem będą to Zimowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej, Gimnazjady i Licealiady w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie.

 

Mistrzostwa szkół Dolnego Śląska w narciarstwie alpejskim i snowboardzie

 

Po finałowych zawodach o Dziecięcy Puchar Orlicy i Mistrzostwach Polski Instruktorów i Trenerów snowboadu przyszedł czas na kolejne, duże wydarzenie w Zieleńcu. Jest to o tyle ważna informacja, że Igrzyska, które wystartują już 16 marca, potrwają nie dzień czy nawet weekend, a praktycznie cały tydzień. Nic w tym dziwnego - liczba konkurencji i kategorii wiekowych, a także duża liczba zawodników powodują, że zmagania sportowe w Zieleńcu toczyć się będą aż do 23 marca.

Organizatorem Igrzysk jest Szkolny Związek Sportowy DOLNY ŚLĄSK we Wrocławiu i Szkoła Narciarska „LE-SKI”, a cała impreza ma wyłonić najlepszych w regionie zawodników szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Dziewczęta i chłopcy będą startować w konkurencjach narciarstwa alpejskiego i oczywiście snowboardu, a wszystkie konkurencje odbywać się będą na na stoku Winterpol przy wyciągu nr 6.

Szczegółowy harmonogram zawodów przedstawia się następująco:

  • 16.03.2016 - narciarstwo alpejskie dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych
  • 17.03.2016 - narciarstwo alpejskie dziewcząt i chłopców z gimnazjów
  • 18.03.2016 - narciarstwo alpejskie dziewcząt i chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych
  • 21.03.2016 - snowboard dla dziewcząt i chłopców szkół podstawowych i gimnazjów
  • 22.03.2016 - snowboard dla dziewcząt i chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych

Uwaga! W przypadku mniejszej liczby zgłoszeń do snowboardu możliwe jest połączenie zawodów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w jeden dzień 21.03.2016. Decyzja zostanie ogłoszona na naszej stronie internetowej w dniu 14.03.2016

W zawodach prawo startu posiadają reprezentacje szkolne złożone maksymalnie z 3 dziewcząt i 3 chłopców. Dopuszczalny jest start tylko dziewcząt lub chłopców.

Obowiązują roczniki:

  • szkoły podstawowe - 2003 i młodsi
  • gimnazja - 2000 i młodsi
  • szkoły ponadgimnazjalne - 1996 i młodsi

Zgłoszenia, których dokonywać mogą wyłącznie przedstawiciele szkół wysyłać można do 14 marca do godziny 12:00 drogą mailową na adres: szzs@sport.wroclaw.pl. Wszelkie informacje dotyczące formalności oraz szczegółów samych Igrzysk, a także formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo pod tym linkiem.

Zapraszamy gorąco do zgłaszania zawodników oraz zaplanowania możliwie wielu chwil w Zieleńcu. Atmosferę, klimat oraz warunki narciarskie mamy aktualnie takie, jakich w tym sezonie jeszcze nie było!

Do zobaczenia na stoku!

Promocje

Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena
Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena

Kamerki Online