Aktualności

60 centymetrów świeżego śniegu, a to jeszcze nie koniec. Utrzymująca się poniżej zera temperatura, a co najważniejsze, bardzo dobre prognozy pogody na kolejne dni. Tak pod koniec zimy przedstawia się sytuacja w naszym kurorcie.

 

Atak zimy! Takich warunków u nas w tym sezonie jeszcze nie było!

Zdjęcie: Ra2nski 

W tym sezonie nie było jeszcze tak dobrych warunków. Choć od początku grudnia można było w Zieleńcu jeździć na nartach, zarówno zalegająca na stokach pokrywa śniegu, jak i temperatura pozostawiały bardzo wiele do życzenia. Ale od kilku dni przeżywamy istne śnieżne oblężenie - świeżego puchu najpierw spadło 35, później kolejne 30 centymetrów. Wszystko to dzieje się z ujemną temperaturą w tle.

Taki stan rzeczy to świetna informacja przed zbliżającym się weekendem, kiedy to w Zieleńcu odbędą się dwie duże imprezy narciarskie - finałowa runda zawodów o Dziecięcy Pucha Orlicy, oraz Mistrzostwa Polski Trenerów i Instruktorów narciarstwa.

W odniesieniu do panujących w Zieleńcu warunków pojawiło się dość istotne pytanie - czy mamy zatem do czynienia z przesuwaniem się pór roku, a co za tym idzie, wydłużaniem się narciarskiego sezonu? Z pewnością nie można jeszcze mówić o trendzie. Ale z podobną sytuacją mieliśmy już do czynienia w zeszłym roku. Zima rozpędzała się powoli, a marcowe opady były bardzo obfite i intensywne. Dzięki temu w Zieleńcu można było spędzić prawdziwie rodzinne i białe święta… wielkanocne. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku będzie podobnie.

Zbliżający się weekend w Zieleńcu upłynie nam po raz kolejny pod znakiem sportowej rywalizacji. W sobotę, 12 marca odbędą się finałowe zawody z cyklu o Dziecięcy Puchar Orlicy. Natomiast zarówno w sobotę, jak i niedzielę o tytuł mistrza Polski powalczą instruktorzy i trenerzy snowboardu. Również w niedzielę w godzinach od 10.00 do 12.00 na stoku przy wyciągu talerzykowym M3 rozstawione zostaną tyczki do slalomu giganta. Każdy będzie mógł bezpłatnie przejechać trasę, zmierzyć swój czas i potrenować przed zbliżającymi się Mistrzostwami Dusznik, które w Zieleńcu odbędą się już 20 marca.

Przypominamy także, że cały czas obowiązuje w Zieleńcu tzw. niski sezon, dzięki któremu ceny karnetów są niższe. Wciąż aktualna jest także oferta „free ski”, dzięki której nocując w zielenieckich pensjonatach i hotelach możecie korzystać z kolei i wyciągów za darmo!

Do zobaczenia na stoku!

Atak zimy - doskonałe warunki narciarskie Atak zimy - doskonałe warunki narciarskie Atak zimy - doskonałe warunki narciarskie Atak zimy - doskonałe warunki narciarskie Atak zimy - doskonałe warunki narciarskie Atak zimy - doskonałe warunki narciarskie Atak zimy - doskonałe warunki narciarskie Atak zimy - doskonałe warunki narciarskie Atak zimy - doskonałe warunki narciarskie Atak zimy - doskonałe warunki narciarskie Atak zimy - doskonałe warunki narciarskie Atak zimy - doskonałe warunki narciarskie Atak zimy - doskonałe warunki narciarskie Atak zimy - doskonałe warunki narciarskie Atak zimy - doskonałe warunki narciarskie Atak zimy - doskonałe warunki narciarskie Atak zimy - doskonałe warunki narciarskie Atak zimy - doskonałe warunki narciarskie Atak zimy - doskonałe warunki narciarskie Atak zimy - doskonałe warunki narciarskie

Promocje

Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena
Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena

Kamerki Online