Aktualności

Cóż to były za emocje! Blisko 120 zawodników w różnych kategoriach wiekowych wzięło udział w kolejnej rundzie Sudeckiej Ligi Narciarskiej, która w ostatni weekend została rozegrana w Zieleńcu. Nie zabrakło zwrotów akcji, emocjonujących wyścigów z czasem, a wszystko uzupełniły wyśmienite warunki narciarskie.

 

Kolejna edycja Sudeckiej Ligi Narciarskiej za nami (wyniki)

 

Sudecka Liga Narciarska jest lokalną ligą sportową, która od dwóch sezonów gości na dolnośląskich stokach. Jej celem jest przede wszystkim popularyzacja sportowego narciarstwa alpejskiego wśród dzieci i młodzieży z regionu, zaprezentowanie walorów dolnośląskich stacji narciarskich, a także podniesienie poziomu narciarstwa sportowego i wyłonienie najlepszych zawodników. Jak pokazały ostatnie zawody w Zieleńcu, wszystkie te cele udaje się zrealizować niemal perfekcyjnie.

Do tegorocznej edycji Ligi zgłoszonych zostało siedemnaście klubów, spośród których w każdej rundzie zawodów udział bierze przeszło 120 zawodników w 10 kategoriach wiekowych. Zawody odbywają się oczywiście w konkurencji slalomu giganta - wygrywa ten, kto będzie miał najszybszy, łączny czas dwóch przejazdów.

Zawodnicy w zależności od kategorii wiekowej, startowali na dwóch trasach - 230 oraz 450 metrowej. I nie miejmy złudzeń, były one niezwykle wymagające - mocno podkręcone jak dla najmłodszych bramki i całkiem spora prędkość podnosiły poziom adrenaliny i sportowych emocji.

Prawdziwą klasę pokazała Aleksandra Motak (rocznik 2004), reprezentująca klub ULKS Czarna Góra, która zostawiła w tyle swoje konkurentki aż o 3.33 sekundy. Natomiast najbardziej zacięta rywalizacja miała miejsce w kategorii chłopców - roczniki 2006 i 2007. Pierwszy na mecie Aleksander Cich (KS Śnieżka Karpacz) wyprzedził swojego klubowego kolegę Kamila Koralewskiego o zaledwie 0.26 sekundy!

Pełna lista wyników wszystkich kategorii wiekowych dostępna jest pod tym adresem.

Kolejna, finałowa runda zawodów w ramach Sudeckiej Ligi Narciarskiej odbędzie się w najbliższy weekend w Karpaczu.

Wyniki Sudeckiej Ligi Narciarskiej - 05.03 Zieleniec

 

Kolejna edycja Sudeckiej Ligi Narciarskiej za nami (wyniki) Kolejna edycja Sudeckiej Ligi Narciarskiej za nami (wyniki) Kolejna edycja Sudeckiej Ligi Narciarskiej za nami (wyniki) Kolejna edycja Sudeckiej Ligi Narciarskiej za nami (wyniki) Kolejna edycja Sudeckiej Ligi Narciarskiej za nami (wyniki) Kolejna edycja Sudeckiej Ligi Narciarskiej za nami (wyniki) Kolejna edycja Sudeckiej Ligi Narciarskiej za nami (wyniki) Kolejna edycja Sudeckiej Ligi Narciarskiej za nami (wyniki) Kolejna edycja Sudeckiej Ligi Narciarskiej za nami (wyniki) Kolejna edycja Sudeckiej Ligi Narciarskiej za nami (wyniki) Kolejna edycja Sudeckiej Ligi Narciarskiej za nami (wyniki) Kolejna edycja Sudeckiej Ligi Narciarskiej za nami (wyniki) Kolejna edycja Sudeckiej Ligi Narciarskiej za nami (wyniki) Kolejna edycja Sudeckiej Ligi Narciarskiej za nami (wyniki) Kolejna edycja Sudeckiej Ligi Narciarskiej za nami (wyniki) Kolejna edycja Sudeckiej Ligi Narciarskiej za nami (wyniki)

Promocje

Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena
Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena

Kamerki Online