Aktualności

Już w najbliższy weekend do Zieleńca zawitają kolejne prestiżowe zawody sportowe. Tym razem będą to zmagania o tytuł najlepszego w Polsce snowboardzisty wśród trenerów i instruktorów tej niezwykle efektownej dyscypliny. Dwudniowa rywalizacja przyciągnie do Zieleńca najlepszych szkoleniowców z całej Polski.

 

Mistrzostwa Polski instruktorów i trenerów snowboardu 2016 

 

Głównym organizatorem zawodów jest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Snowboardu, które jest podmiotem odpowiedzialnym za szkolenie kadr instruktorskich na terenie Polski. Rywalizacja rozpocznie się w sobotę 12 marca, kiedy to rozegrane zostaną dwie konkurencje - slalom gigant oraz jazda techniczna. Natomiast w niedzielę, 13 marca będzie to freestyle. Wszystkie konkurencje odbędą się oczywiście w Zieleńcu na stokach Winterpol.

Udział w zawodach przysługuje instruktorom i trenerom zrzeszonym w SITS - co ważne, na linii startu stanąć będą mogli wyłącznie zawodnicy posiadający aktualne uprawnienia oraz, którzy opłacili składkę członkowską. Zapisy odbywają się wyłącznie drogą elektroniczną - formularz dostępny jest na stronie www.sits.org.pl. Lista zostanie ostatecznie zamknięta przed samymi zawodami - na tyle wcześnie, aby możliwe było rozlosowanie numerów startowych.

Mistrzostwa Polski trenerów i instruktorów snowboardu to już kolejne w tym sezonie zawody, które mamy przyjemność organizować w naszym kurorcie. Praktycznie w każdy weekend na zielenieckich stokach pojawiając się jacyś zawodnicy biorący udział w imprezie - tydzień temu była to Zimowa Olimpiada Młodzieży, w poprzedni weekend Sudecka Liga Narciarska oraz XX, jubileuszowy Memoriał im. Bronisława Haczkiewicza w narciarstwie alpejskim. A do tego dochodzą także zawody Dziecięcego Pucharu Orlicy, które przez już na stałe wpisały się do największych zimowych imprez dla najmłodszych rozgrywanych na Dolnym Śląsku.

Prognozy pogody na najbliższe dni są bardzo dobre - utrzymująca się poniżej zera temperatura, spodziewane w ciągu tygodnia opady śniegu pozwolą na rozegranie Mistrzostw Polski w doskonałych warunkach. Jesteśmy w stanie zaryzykować stwierdzenie, że w tym sezonie tak dobrych warunków jakie mamy obecnie, jeszcze nie mieliśmy.

Do zobaczenia na stokach!

 

 

Mistrzostwa Polski instruktorów i trenerów snowboardu 2016

 

Promocje

Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena
Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena

Kamerki Online