Aktualności

Aura w okresie zeszłorocznych świąt Bożego Narodzenia pozostawiała wiele do życzenia. Było to jednak spowodowane tym, że zima w tym sezonie rozpędzała się naprawdę powoli. Ale jak już ruszyła, nie zamierza tak łatwo odpuścić. Co nas oczywiście niezmiernie cieszy.

 

Białe święta? Tylko w Zieleńcu!

 

Wszyscy marzyliśmy o białych świętach - chrupiący pod butami zmrożony śnieg, zaspy na zboczach gór, no i przede wszystkim świetne warunki narciarskie - czyż może być w tym rodzinnym czasie coś piękniejszego?

Całe szczęście w trakcie narciarskiego sezonu wolnych dni jest całkiem sporo. Więc jeśli jedne święta nie dały nam wszystkiego, czego byśmy oczekiwali, możemy ze spokojniem poczekać na kolejne, tym razem wielkanocne. A wszystko wskazuje na to, że będą one w tym roku rzeczywiście białe. Tym bardziej, że marzec rozpoczął się od intensywnych opadów śniegu.

Już śnieżni pesymiści wieszczyli nadejście wiosny. Dali się zwieść 10 stopniowymi upałami w drugiej połowie lutego. A tu proszę - kolejny atak zimy na Dolnym Śląsku przywrócił nadzieję w jedynie słuszną porę roku. Z drugiej strony specyficzny, zieleniecki klimat i tak gwarantuje nam utrzymanie korzystnych warunków, nawet wobec mocniej przybijającej się wiosny w Kotlinie Kłodzkiej czy na całym Dolnym Śląsku.

Okres świąt wielkanocnych ma wyjątkowy, uroczy charakter. Nie są to święta tak skomercjalizowane, nie towarzyszy im zakupowy szał. Są niezwykle rodzinne, spokojniejsze, częściej też na Wielkanoc wyjeżdżamy. No i nie da się ukryć, że jednym z często wybieranych kierunków jest nasz skromny kurort.

Zieleniec już powoli przygotowuje się do świąt Wielkiej Nocy. Ponieważ bardzo wielu spośród naszych gości to rodziny z dziećmi, staramy się tak przygotować wielkanocną ofertę, aby każde pokolenie znalazło u nas coś dla siebie. Oczywiście priorytety to wielkanocne śniadanie i narty. Ale im towarzyszy szereg innych rzeczy, które decydują o całym pobycie.

Bogata i zróżnicowana baza noclegowa, kuchnia z wielu zakątków świata, w tym również ta polska, wielkanocna. Atrakcje poszczególnych pensjonatów - jacuzzi, sauny, SPA, place zabaw dla najmłodszych. Do tego dochodzi czynna cały czas infrastruktura narciarska - szkółki, wypożyczalnie sprzętu narciarskiego, możliwość jazdy do późnych godzin wieczornych. Mało tego, jesteśmy chyba jedynym kurortem w Polsce, w którym można do kościoła na święcenie pokarmów zjechać ze świątecznym koszykiem na nartach.

Dodajmy także, że Zieleniec to nie tylko narciarstwo alpejskie i snowboard. To też możliwość wyśmienitych spacerów grzbietami Gór Orlickich i Bystrzyckich, które niesłusznie są zimą rzadziej odwiedzane. To także możliwość uprawiania narciarstwa biegowego, które zyskuje w Polsce coraz większą popularność.

Zieleniec gorąco zaprasza do spędzenia w kurorcie zbliżających się wielkimi krokami świąt Wielkiej Nocy. Wciąż dysponujemy jeszcze wolnym miejscami noclegowymi - wiele spośród naszych pensjonatów i hoteli przygotowało świąteczne pakiety, które atrakcyjne cenowo, na pewno pozwolą na odpowiednie zaplanowanie i spędzenie tego wyjątkowego czasu.

O warunki narciarskie martwić się nie musicie. Rok temu święta przypadały przecież na początek kwietnia. Tuż przed tym terminem spadło w Zieleńcu aż 40 cm świeżego śniegu, a niebo było niemal bezchmurne. Choć do długoterminowych prognoz pogody podchodzimy sceptycznie, już widzimy, że zima w tym roku prędko w Zieleńcu nie odpuści, co oznacza, że pod koniec marca warunki w naszej stacji na pewno będą wyśmienite. Już dziś bacznie obserwujemy prognozy i analizujemy śnieżne zasoby, aby w święta Wielkiej Nocy nie brakło naszym gościom niczego - ani na stokach, ani poza nimi.

 

Promocje

Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena
Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena

Kamerki Online