Aktualności

Już 5 marca na zielenieckich stokach odbędą się kolejne zawody w ramach Sudeckiej Ligi Narciarskiej. W pięciu kategoriach wiekowych wystartują młodzi adepci narciarstwa, którzy zmagać się będą w konkurencji slalomu giganta.

 

Sudecka Liga Narciarska w Zieleńcu

 

Sudecka Liga Narciarska to kolejna po Dziecięcym Pucharze Orlicy impreza, której głównym celem jest popularyzacja aktywnego i zdrowego stylu życia oraz samego narciarstwa alpejskiego. Dodatkowo program ma też za zadanie ciągłe podnoszenie narciarskich umiejętności wśród najmłodszych, co jak wiadomo jest podstawą w ewentualnym dalszym szkoleniu. Sudecka Liga Narciarska pozwala także na wyłonienie najlepszych w regionie zawodników w poszczególnych kategoriach i ich późniejsze wsparcie w zmaganiach ogólnopolskich.

W tym roku odbywa się II edycja ligi, a udział w niej bierze czternaście dolnośląskich klubów narciarskich. Tytułu wywalczonego w zeszłym roku broni Klub Narciarski Wrocław, który w zeszłym sezonie zgromadził 2423 punkty. W tym roku odbyły się już trzy zawody całego cyklu - dwukrotnie w Dzikowcu oraz raz w Kamienicy. W najbliższą sobotę odbędą się kolejne, tym razem w Zieleniec Ski Arena i rozegrane zostaną na stoku przy kolei linowo-kanapowej Nartorama. Start punktualnie o godzinie 10:00.

Rywalizacja odbywać się będzie w pięciu kategoriach wiekowych. W każdej dziewczęta i chłopcy będą klasyfikowane osobno:

  • DZIECKO C - rocznik - 2009-2008
  • DZIECKO B - rocznik - 2007-2006
  • DZIECKO A - rocznik - 2005-2004
  • JUNIOR C - rocznik - 2003-2002
  • JUNIOR A,B - rocznik - 2001-1997

Uczestnicy biorą udział w zawodach na własną odpowiedzialność – dzieci i młodzież poniżej 18 roku życia posiadać powinna zgody rodziców lub opiekunów prawnych. Zapisy (dla osób niezrzeszonych w klubach) do udziału w zawodach odbywają się poprzez stronę internetową (www.sudeckaliganarciarska.pl) i trwają do czwartku, 3 marca. Natomiast zawodnicy zrzeszeni zgłaszani są przez poszczególne kluby narciarskie.

Koszt startowego to 20 złotych za zawodnika zgłoszonego poprzez aplikację internetową i 30 złotych dla zawodników zapisujących się w biurze zawodów. Opłatę należy uiścić gotówką w biurze zawodów w dzień odbywania się sportowych zmagań.

Zapraszamy gorąco do udziału w zawodach oraz do dopingowania wszystkich zawodników. Warunki narciarskie w Zieleńcu są w ostatnich dnia bardzo dobre, a i prognozy pogody na kolejne są obiecujące - przez cały tydzień utrzymywać się będzie ujemna temperatura, której towarzyszyć będą opady śniegu.

Promocje

Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena
Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena

Kamerki Online